V Riu 2016 bral olympijské zlato, Rahimov teraz čelí obvineniu z výmeny vzorky moču s iným športovcom

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Úradujúci olympijský šampión vo vzpieraní v kategórii do 77 kilogramov Nijat Rahimov, ktorý sa narodil v Azerbajdžane a reprezentuje Kazachstan, čelí obvineniu z porušenia antidopingových pravidiel.

Podľa Medzinárodnej testovacej agentúry si s Rumunom Dumitruom Captarim vymenili vzorky moču pri testovaní. Stať sa tak malo v roku 2016, nie je však známe, či to bolo priamo počas OH v Riu de Janeiro. Obaja majú do vyriešenia záležitosti pozastavenú činnosť.

Rahimov získal v Riu zlato výkonmi, ktoré u odborníkov hneď vzbudili podozrenie. Rahimov už v rokoch 2013 až 2015 nútene pauzoval za doping, vtedy ešte vo farbách Azerbajdžanu. Pod piatimi kruhmi už zastupoval Kazachstan.

Na OH 2016 bronzový Egypťan Mohamed Mahmoud už vtedy podozrievavo poznamenal, že Rahimov za mimoriadne krátky čas zaznamenal taký progres, že to reálne nebolo možné bez požitia zakázaných prostriedkov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) opäť pohrozil vylúčením vzpierania z programu OH 2024 v Paríži, ak Medzinárodná federácia vzpierania (IWF) nevyrieši vo svojom vnútri problémy s vedením federácie a s častým dopingom v tomto športovom odvetví. MOV informoval, že..

Odoberajte náš newsletter