V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Belgicko počas pandémie (Zdroj: SITA)

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách.

Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. “Tento variant sa usadil v našej krajine,” povedal pre televíznu sieť HLN popredný belgický virológ Marc Van Ranst. Počet prípadov nákazy koronavírusom v meste Houthulst na severozápade Belgicka za posledné dva týždne stúpol na najvyššiu úroveň v krajine, a to 1 207 infekcií na 100-tisíc obyvateľov po tom, ako sa v domove dôchodcov infikovalo viac ako 100 ľudí. Testy ukázali, že sa nakazili novým variantom vírusu.

V Antverpách nahlásili cez víkend prípady nákazy dve školy a v pondelok ich zatvorili na dva týždne, pretože sa v nich objavil nový variant koronavírusu. Úrady uviedli, že študenti, učitelia a ich rodiny musia zostať desať dní v karanténe.

Belgicko je pandémiou koronavírusu postihnuté osobitne tvrdo, pričom v krajine sa v súvislosti ochorením COVID-19 doteraz potvrdilo 20 435 úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji druhej generácie vakcín proti koronavírusu. Oznámil to v utorok rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Ako dodal, spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou plánuje vo štvrtok navštíviť Izrael. S tamojším premiérom..

Odoberajte náš newsletter