Pumpa s Kolíkovou budí vášne: Pelle od*báva, Lučanský nezarobil poctivo a nebol Kuciak ani Palach

Mária Kolíková v seriáli Pumpa (Zdroj: YouTube)

Milan Lučanský si na svoj majetok nezarobil poctivo, určite musel mať niečo za ušami, nebol tu Kuciak a ani Palach a Pellegrini vie najlepšie od*bávať. To nie sú výňatky z internetovej diskusie, ale časti dialógov z epizódy seriálu RTVS Pumpa v hlavnej úlohe s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Časť verejnosti aj opozícia je programom pobúrená.

Posledná časť komediálneho seriálu Pumpa z produkcie verejnoprávnej RTVS vzbudila v internetovom priestore ohromnú odozvu. Nie však z dôvodu jeho umeleckej atraktivity, ale nebývalej politizácie, ktorou bola charakteristická.

Najvypuklejšou situáciou z nej bola účasť ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), ktorá si na onú čerpaciu stanicu, na ktorej sa celý dej odohrával, prišla kúpiť bagetu, koláč a pivo.

Kolík do srdca zločinu

„Veď chlapci, ale to je predsa pani Kolíková osobne. Vy vrážate pomyselný kolík do srdca zločinu. Za to vám ďakujeme, klobúk dolu,“ reagoval po jej príchode na scénu jeden z prítomných na pumpe, taxikár Dano, ktorého stvárňuje herec Dano Heriban.

Ten spolu so šéfkou rezortu justície a zvyšnými hlavnými postavami, zamestnancom pumpy Mickeym, ktorého stvárňuje Michal Kubovčík, a štamgastom Jarim, ktorého si zahral Tibor Vokoun, následne začali debatovať o najpálčivejšej otázke ostatných týždňov, zranení a smrti generála Milana Lučanského.

All For Milan, robia si srandu?

„Veď asi musel mať niečo za ušami, asi sa dačoho bál, keď to urobil, alebo čo,“ pokračoval o nedávnom skone policajného exprezidenta taxikár Dano, ktorý v seriáli aj nasledovné minúty nadbiehal Kolíkovej.

„A ty čo tu vyťahuješ Žitného, to sa radšej rovno opri o Blahu alebo opri sa tam o tú stenu a medituj nad tým, čo si práve povedal,“ oponoval ďalej svojmu kamarátovi a pokladníkovi Mickeymu, ktorý, naopak, v situácii vystupoval ako skeptik odkazujúci aj na slová bezpečnostného analytika Milana Žitného, podľa ktorého bol policajný exšéf zbitý.

Poctivý policajt vraj nebol

„A tá diskotéka, ktorú si na jeho hrobe robí Smerohlas a spol. To je naozaj neúctivé. All for Milan, to si robia srandu, nie?,“ prilieval olej do ohňa ďalej Dano s tým, že to, čo sa deje po smrti tohto funkcionára, nemá nič spoločné s úctou a pietou.

„Biješ sa do pŕs za človeka, ktorý má toľko majetku, že to poctivý policajt nezarobí za 3 životy. Lučanský to urobil podľa mňa pre to, aby jeho rodina neprišla o majetky,“ pokračuje Dano potvrdzujúc oficiálnu verziu o samovražde smerom k Mickeymu, ktorý stále vnáša pochybnosti a Lučanského obhajuje.

Nebol tu Kuciak a ani Palach

Kolíková, ktorá zo scény odišla po zaplatení tovaru zhruba v polovici tejto názorovej výmeny, hlavným hrdinom povedala, že svoje samozranenie predsa potvrdil aj Lučanský, vraj špekuľovať o niečom inom nechce a aktérom pripomenula, že zriadila komisiu, ktorá má prípad nezávisle prešetriť.

Politička si počas svojej prítomnosti vypočula narážky na svoje vlasy, to, že vyzerá ako „strašidlo“ a posmešky padli aj na jej verbálny prejav počas tlačových brífingov. „Vy vyprávate jak telegraf, ta-ta-ta-taaa,“ zaznelo od najviac zhovorčivého Dana.

Keď politička zo scény odchádzala, mŕtveho generála zmienil aj tretí aktér, štamgast Jari, ktorý zatiaľ sedel opodiaľ. „Prepáčte pani ministerka, len jednu otázočku, mňa strašne serie, že niektorí ľudia majú toho Lučanského za hrdinu.“ Kolíková sa následne zamyslela a odpovedala: „No, Kuciak ani Palach to nebol.“ Jari potom šťastne zareagoval: „Toto som potreboval počuť. Ruky bozkávam a držím palce“.

Pellegrini od*báva

Kauza Lučanský pritom nebola jedinou politickou témou v danej epizóde. Reč prišla napríklad aj na kritiku minulých vlád Smeru, ktorej hlavným ťahúňom bol opäť taxikár Dano oponujúci Mickeymu napríklad v názore, že Slovensko ešte môže prekvitať.

„Keď sa vrátia pôvodní záhradníci tak ťažko. [Pellegrini] vie najlepšie od*bávať. To ti je najlepší herec na Slovensku. Dvanásť rokov tu spoluvládol však, za nechtami má špinu jak nejaký havířovský banník, ale ľudí dokáže furt presvedčiť, že on ešte len teraz vystúpil na Hlavnej šťanici z vlaku, že on sa ešte len, chudáčik, rozkukáva,“ povedal Dano Heriban alias Dano.

„Verím, že ľudia vás už budú ignorovať“

Toto predstavenie však pozitívne ohlasy príliš nezaznamenalo a opatrný v podpore je aj tábor stojaci na strane vlády, či už z dôvodu politického presvedčenia ako takého alebo v interpretácii Lučanského kauzy. Tieto scény zo seriálu kontinuálne zbierajú množstvo dislajkov na úkor lajkov a aj v komentároch na facebookovej fanúšikovskej stránke Pumpy je nálada veľmi kritická.

„Včerajšou reláciu ste aj vy prispeli k celkovému dianiu na Slovensku. Odkrytím vašich charakterov ste definitívne stratili posledné zvyšky úcty k vám a čiastočne k vášmu povolaniu. Ale presne o toto ide v súčasnosti. Pevne verím, že týmto trápnym krokom ste spôsobili to, že množstvo ľudí bude ignorovať vaše vystúpenia či už v divadlách alebo tv reláciách. Dobehne vás to čo skôr či neskôr. O to vôbec strach nemám,“ napísala používateľka Karin.

Kolíková: Nič znevažujúce nezaznelo

Pokiaľ ide o politické spektrum, podľa očakávania bol v negatívnej odozve na epizódu najaktívnejší opozičný Hlas-SD. „Rozoberanie smrti generála Lučanského priamo ministerkou spravodlivosti v ‚humoristickej, resp. satirickej‘ relácii je neuveriteľné degradovanie tejto smutnej udalosti. Je to len dôkazom toho, že Slovensko nemá dno. Čo všetko sa musí ešte stať, aby sme konečne na to dno narazili a od toho dna sa odrazili a išli hore,“ uviedla exministerka vnútra Saková v statuse na sociálnej sieti.

„Ja som od vás ako od ženy, naozaj čakal trochu viac citu. Viete si predstaviť, že vy by ste boli dcéra generála Lučanského a pozeráte RTVS, a vidíte ako tam nejaká ministerka, týždeň potom čo ani zem nevychladla, tam rozpráva o Lučanskom na nejakej trápnej Pumpe? Tam ste ma sklamali. A ak vy niečo hovoríte, že niekto niečo zneužíva, tak toto čo ste predviedli v televíznej relácii mňa ľudsky ranilo. To som od vás nečakal,“ doplnil ju jej stranícky šéf Peter Pellegrini priamo v konfrontácii s ministerkou Kolíkovou vo víkendovom vydaní relácie Na Telo.

​​Kolíková na to reagovala, že ju mrzí takýto postoj Pellegriniho a že v seriáli nezaznelo nič znevažujúce smerom k policajnému exprezidentovi.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

25

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter