Austrália pravdepodobne hranice v tomto roku úplne neotvorí

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Austrália pravdepodobne v tomto roku úplne neotvorí svoje hranice, hoci väčšina jej populácie bude zaočkovaná proti koronavírusu. Povedal to minister zdravotníctva Brendan Murphy, keď dostal otázku v súvislosti s eskaláciou pandémie v iných krajinách.

“Myslím si, že počas väčšej časti tohto roka budeme pokračovať vo výrazných obmedzeniach na hraniciach,” vyjadril sa v pondelok pre televíznu stanicu ABC. Informuje o tom portál bbc.com.

“Aj keď budeme mať veľkú časť populácie zaočkovanú, nevieme, či to bude brániť šíreniu vírusu,” povedal minister a dodal, že podľa neho bude určitý čas naďalej platiť požiadavka na karanténu pre cestujúcich ľudí.

Občania Austrálie, cudzinci s trvalým pobytom v krajine a tí, ktorí majú výnimku na pricestovanie do Austrálie, môžu do krajiny vstúpiť, ak absolvujú 14-dňovú karanténu v hoteli na svoje vlastné náklady.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Členské štáty Únie vyzývajú na zavedenie očkovacích preukazov

Členské štáty Únie vyzývajú na zavedenie očkovacích preukazov

Grécko a Rakúsko vyzývajú štáty Európskej únie (EÚ), aby zaviedli „pasy" potvrdzujúce očkovanie proti koronavírusu. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že tento krok by mohol pomôcť oživiť trpiaci turistický priemysel v Európe. Cieľom návrhu, ktorý..

Odoberajte náš newsletter