Docenta Chmelára mali na pokyn ministerstva vnútra vyraziť z Akadémie Policajného zboru

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Analytik Eduard Chmelár, ktorý patrí medzi najvýraznejších kritikov politiky súčasnej garnitúry, bol na priamy pokyn z ministerstva vnútra, ktoré riadi nominant OĽaNO Roman Mikulec, prepustený z Akadémie Policajného zboru SR, kde pôsobil ako docent.

Aspoň to vo svojom facebookovom príspevku tvrdí mimoparlamentné hnutie Socialisti.sk, ktorému sám Chmelár šéfoval, až dokým kreslo lídra po volebnom neúspechu neobsadil bývalý novinár Artur Bekmatov.

„Oficiálnym dôvodom bolo znižovanie počtu pracovných miest kvôli pandémii, ale je do očí bijúce, že nebol prepustený žiadny nekvalifikovaný pracovník, ale najväčší odborník na medzinárodnú bezpečnosť a dejiny štátu a práva, akého na tejto vysokej škole mali a ktorý sa tešil veľkému záujmu študentov,“ píšu Socialisti, pričom skloňujú normalizačné praktiky.

„Docenta Chmelára sa pokúšali pripraviť o zamestnanie už pred troma rokmi, keď ho Denník N škandalizoval za to, že ako môže prednášať na vysokej škole odporca zvyšovania zbrojenia a Severoatlantickej aliancie. Dnes sa mu zrejme stalo osudným mimoriadne ostré protivládne vystúpenie na TA3 a výzva k občianskej neposlušnosti,“ domnievajú sa.

Chmelár vládu a špeciálne premiéra kritizoval aj vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti a myslí si, že po jeho nedeľnom brífingu musí každý pochopiť, že na Slovensku „vládne nebezpečný despota“ a to za pomoci „klamstiev, zavádzania, manipulácie a podvodov“.

Denník Slovensko bude článok aktualizovať o prípadné vyjadrenie rezortu vnútra.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

141

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter