V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity dosiahla 1,58 percenta. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Fabian.

Spoločnosť U. S. Steel Košice otestovala 443 ľudí a odhalila 12 pozitívnych prípadov, čo predstavuje 2,7 percentnú pozitivitu. „Mesto disponuje aj dátami z piatich okolitých obcí z okresu Košice-okolie, ktoré sa do testovania zapojili. Tam sa prišlo otestovať celkovo 1 362 ľudí a ochorenie sa zistilo u 42 z nich, čo predstavuje viac ako trojpercentnú mieru pozitivity,” uviedol Fabian. Najvyššia pozitivita, až 5,5 percenta, bola zaznamenaná v obci Budimír.

„Vyzývame všetkých, ktorí váhajú, aby sa prišli otestovať. Testuje sa v teple, v interiéroch a takmer všetky odberné miesta sú počas tohto víkendu bez čakania. Navyše, na odberných miestach na Magistráte mesta Košice, v areáli Košických kultúrnych centier a na miestnom úrade KVP je možnosť využiť eRegistráciu, výsledok testu pošleme v SMS správe, teda na vyhodnotenie nie je potrebné čakať,“ dodal Fabian.

V meste Košice začalo v piatok 15. januára o 16.00 druhé kolo celomestského testovania osôb na ochorenie COVID-19. V meste bolo zriadených dohromady 63 odberných miest a k testovania sa pridalo aj mesto Medzev a obce Budimír, Slanská Huta, Paňovce, Ždaňa, Veľká Ida, Rešica a Belža. Celomestské testovanie potrvá do dneška s výnimkou troch odberných miest, kde sa bude testovať aj v pondelok 18. januára.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter