Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Testovanie na Covid-19 (Zdroj: SITA)

Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Testovaním by sa podľa ministra znížil počet infekčných osôb o 50 percent a od pondelka 8. februára by mohol začať platiť COVID automat. Vláda bude pokračovať v rokovaní aj v nedeľu 17. januára, kedy má prijať uznesenie.

“Situácia na Slovensku je veľmi vážna, celé Slovensko je v rámci COVID automatu v čiernej zóne, teda v tom najvážnejšom stave. Momentálne síce badáme zlepšenie, ale veľmi pomaly” začal minister.

Krajčí uviedol, že cieľom rezortu je dostať sa do červenej fázy, kde by bolo možné otvoriť školy a prejsť na prezenčné vyučovanie. “K tomu potrebujeme znížiť priemerný počet pozitívne testovaných,” vysvetlil. Kapacity nemocníc sa podľa ministra napĺňajú, a preto sa vláda rozhodla skríningovo pretestovať obyvateľstvo krajiny, vychytať tých, ktorí šíria nákazu a karantenizovať ich.

“Takýmto spôsobom chceme až o 50 percent znížiť počet infekčných v krajine, čo by nám výrazným spôsobom pomohlo v boji s pandémiou až natoľko, že by sme mohli 8. februára zapnúť covid automat so želaním, aby žiaden z okresov nebol v čiernej zóne a mohli naň nabehnúť,” povedal Krajčí.

Rokovanie vlády bude pokračovať v nedeľu o 13 hodine a na programe dňa bude prijatie uznesenia, o ktorom budú následne predsedovia koaličných strán informovať občanov.

(SITA, EST)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter