Pandémia znížila rast počtu migrantov o 2 milióny

Loď migrantov v Stredozemnom mori - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Rast počtu migrantov vo svete podľa odhadu Organizácie Spojených národov (OSN) od polovice roku 2019 do polovice roku 2020 sa pre pandémiu koronavírusu zmenšil o 2 milióny oproti pôvodnému odhadu, že ich počet stúpne o 7 až 8 miliónov. Dôvodom bolo to, že od marca sa v reakcii na pandémiu začali zatvárať hranice a prerušovať doprava.

Clare Menozziová, hlavná autorka správy OSN o migrácii, ktorú vypracovalo Oddelenie OSN pre ekonomické a sociálne záležitosti (DESA), uviedla, že pokles migrácie v druhej polovici roku 2020 bol pravdepodobne rovnaký, možno ešte výraznejší.

Najväčšiu skupinu ľudí, ktorí v roku 2020 žili za hranicami svojej vlasti, podľa správy OSN tvorili Indovia (18 miliónov). Nasledovali Mexičania a Rusi (zhodne po 11 miliónov), Číňania (10 miliónov) a Sýrčania ( 8 miliónov).

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter