Vlhová v Kranjskej Gore tesne pod pódiom. Trošku som sa trápila, vraví Slovenka

Petra Vlhová. Zdroj: SITA

Petra Vlhová vyhrala v tejto sezóne štyri preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, ale ani raz to nebolo v obrovskom slalome. Úradujúca majsterka sveta v technicky najnáročnejšej disciplíne nezmenila túto štatistiku ani v prvom z dvoch víkendových obrovských slalomov v slovinskej Kranjskej Gore. V sobotu skončila tesne pod pódiom na 4. mieste, keď za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou zaostala o 1,58 s.

Vlhová predviedla v 1. kole solídnu jazdu a patrila jej 3. priečka s mankom 0,51 s na Bassinovú. V 2. kole však skĺzla o jedno miesto smerom nadol. “Necítila som sa ideálne a trošku som sa trápila. Nakoniec som si to v 2. kole zhoršila o jednu pozíciu. Robila som drobné chyby od štartu až do cieľa. Postupne sa to nabaľovalo. Trať bola trošku rozbitá a ľadová. Bohužiaľ, niektoré veci, čo sa týka techniky, mi uchádzali, čo na tom ľade bolo hneď vidno,” vyhlásila Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka je naďalej líderkou celkového poradia SP. Vďaka sobotňajším 50 bodom má momentálne na konte 749 bodov a 114-bodový náskok pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá v Slovinsku skončila tretia. V hodnotení obrovského slalomu patrí Vlhovej až 6. pozícia so 170 bodmi. Vedie sobotňajšia víťazka Bassinová (300).

Vlhovú čaká už v nedeľu ďalší pokus o prvý tohtosezónny triumf v obrovskom slalome. Prvé kolo v Kranjskej Gore naplánovali na 9.15 h, druhé kolo sa začne o tri hodiny neskôr. “Zajtra máme nový deň. Budem sa snažiť oddýchnuť si a uvidíme, ako to v nedeľu dopadne,” doplnila slovenská reprezentantka.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) opäť pohrozil vylúčením vzpierania z programu OH 2024 v Paríži, ak Medzinárodná federácia vzpierania (IWF) nevyrieši vo svojom vnútri problémy s vedením federácie a s častým dopingom v tomto športovom odvetví. MOV informoval, že..

Odoberajte náš newsletter