Strana Za ľudí nepodporuje také celoplošné testovanie, aké bolo v novembri

Veronika Remišová. Zdroj: SITA

Strana Za ľudí nepodporuje také celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus, aké bolo v novembri. Za ľudí presadzuje poskytnutie dostatočnej podpory firmám na testovanie zamestnancov a zvýšenie počtu odberných miest.

Strana Za ľudí pokladá testovanie podľa Remišovej za nástroj, nie za liek. Malo by sa preto využívať zmysluplne a efektívne najmä na testovanie v najviac postihnutých regiónoch. Momentálne podľa jej slov epidemiológovia vyhodnotili na základe PCR testov, že v kritickom stave je 21 okresov. Spolu s mierou pozitivity z antigénových testov je to 30 až 40 okresov.

Predsedníčka Za ľudí podotkla, že sa im podarilo presadiť, aby výnimky z testovania mali starší ľudia a deti, ktoré sú už tri mesiace zavreté doma tak, aby mohli vonku chodiť aj bez testov. Dnes bude k celoplošnému testovaniu rokovať vláda. Remišová v tejto súvislosti uviedla, že je pripravená rokovať do neskorej noci. „Verím, že sa dohodneme a na konci budeme mať presné riešenie,” doplnila.

„Ak nás sledujete deväť mesiacov, tak viete, že sme veľmi konštruktívny partner. Naša trpezlivosť je veľmi veľká. Nezúčastňovali sme sa ani na hádkach medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom. Taký typ hádok škodí Slovensku, aby si dvaja vrcholní politici dopisovali na sociálnych sieťach,” reagovala na otázku, či sa strana Za ľudí ešte cíti byť súčasťou vládnej koalície. Doplnila, že koalícia funguje.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter