V provincii Che-pej postavili nemocnicu s 1 500 lôžkami pre pacientov s COVID-19

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Čína v sobotu dokončila výstavbu nemocnice s 1 500 lôžkami pre pacientov s ochorením COVID-19 v rámci boja proti šíreniu infekcií, ktoré je podľa vlády ťažšie zabrzdiť. Čínska vláda uviedla, že nákaza sa priniesla zo zahraničia. Celkovo sa má v meste Nan-kung v provincii Che-pej južne od Pekingu postaviť šesť nemocníc so 6 500 lôžkami pre ľudí infikovaných koronavírusom, informovala čínska tlačová agentúra Sin-chua.

V meste Š’-ťia-čuang, ktoré je metropolou provincie Che-pej, a v meste Nan-kung sa v súčasnosti po nákaze koronavírusom lieči 645 ľudí. Klastre prípadov sa objavili aj v Pekingu a v provinciách Chej-lung-ťiang a Liao-ning na severovýchode Číny a v provincii S’-čchuan na juhozápade krajiny.

Najnovšie infekcie sa podľa čínskej Štátnej zdravotníckej komisie šíria nezvyčajne rýchlo. Podľa komisie ich do Číny priniesli ľudia, ktorí pricestovali zo zahraničia, alebo sa do krajiny dostali na importovaných tovaroch. Celkovo bolo v Číne v piatok zistených 130 nových prípadov koronavírusu, pričom 90 z nich bolo odhalených v provincii Che-pej.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji druhej generácie vakcín proti koronavírusu. Oznámil to v utorok rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Ako dodal, spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou plánuje vo štvrtok navštíviť Izrael. S tamojším premiérom..

Odoberajte náš newsletter