Dnes bude veľká oblačnosť, miestami so snežením a snehovými prehánkami

Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay

Dnes bude veľká, lokálne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach, na juhu miestami, sa vyskytne sneženie alebo snehové prehánky. Ojedinele sa môžu tvoriť aj snehové jazyky, na severe aj záveje. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od -5 až po 0 stupňov Celzia, v severnej polovici územia väčšinou od -9 až po -5 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo -14 stupňov.

V priebehu dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor s rýchlosťou 3 až 8 metrov za sekundu (10 až 30 km/h). V Banskobystrickom a Košickom kraji bude prechodne slabý vietor, na horách sa zas môže vyskytnúť prudký až búrlivý vietor.

Meteorológovia predpokladajú zrážky do 2 milimetrov, na severe do 5 milimetrov, resp. do 4 centimetrov snehu, na severe ojedinele do 10 centimetrov snehu.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter