Nemci upozorňujú, že nacistický tábor Buchenwald nie je miestom na sánkovanie

Buchenwald (Zdroj: Wikipedia.com)

Niekoľko návštevníkov nacistického koncentračného tábora Buchenwald sa rozhodlo využiť štedrú nádielku snehu na sánkovačku na masových hroboch.

Správcov tohto pietneho miesta správanie ľudí pobúrilo a prostredníctvom webovej stránky upozornili, že praktizovanie zimných športov v blízkosti hromadných hrobov, kde narúšajú pokoj mŕtvych, ohlásia príslušným orgánom. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

“Bohužiaľ, čoraz viac ľudí nerešpektuje toto miesto, jazdí po lese na koni alebo na motorkách,” vyhlásil Rikola-Gunnar Lüttgenau, historik z Buchenwaldu.

Lokalita sa rozprestiera po veľkej zalesnenej oblasti vo východnom Nemecku, keďže Buchenwald mal niekoľko menších táborov. Nacisti v rokoch 1937-1945 uväznili na mieste na kopci Ettersberg neďaleko Weimaru takmer 280-tisíc mužov, žien a detí.

V Buchenwalde zahynulo viac ako 56-tisíc väzňov. Boli to predovšetkým Židia, Sinti a Rómovia, aktivisti odboja, homosexuáli a sovietski vojaci, ktorých bili, vyhladovali a mučili. Niektorých dokonca zneužili na medicínske experimenty.

Keď v apríli 1945 americké jednotky oslobodili Buchenwald, našli hromady mŕtvol, cely slúžiace na mučenie, krematórium a vychudnutých preživších. Najvyšší veliteľ spojeneckých síl a neskôr 34. prezident USA Dwight D. Eisenhower vyhlásil, že ho nikdy nič nešokovalo tak, ako pohľad na Buchenwald.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji druhej generácie vakcín proti koronavírusu. Oznámil to v utorok rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Ako dodal, spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou plánuje vo štvrtok navštíviť Izrael. S tamojším premiérom..

Odoberajte náš newsletter