V Nórsku po podaní vakcíny od spoločností Pfizer a BioNtech zomrelo 23 ľudí

Očkovanie staršieho pacienta látkou od Pfizer a BioNTech - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Nórsky inštitút verejného zdravia vydal doposiaľ azda najviac znepokojujúcu správu v súvislosti s vakcináciou proti ochoreniu Covid-19, ktorá prebieha vo viacerých kútoch sveta.

Po podaní očkovacej látky od tandemu spoločností Pfizer a BioNTech totiž v tomto severskom štáte zomrelo až 23 ľudí a to už po aplikovaní prvej dávky. Informuje o tom Bloomberg.

Z uvedených úmrtí bolo už 13 pitevne preskúmaných a výsledky naznačujú, že bežné vedľajšie účinky očkovacích látok môžu prispieť k vážnym reakciám pri veľmi starých a chronicky chorých ľuďoch. Všetky tieto obete mali 80 a viac rokov.

„Pre najviac oslabených ľudí môžu mať aj relatívne mierne vedľajšie účinky vakcín vážne následky,“ uviedli nórski medicínski experti. „Pre tých, ktorí majú aj tak veľmi krátky zostávajúci čas života, môže byť prínos vakcíny okrajový alebo irelevantný,“ pokračujú.

„Toto odporúčanie neznamená, že mladší a zdravší ľudia by sa mali vyhnúť očkovaniu. Je to však skorý náznak toho, čo treba sledovať, keď krajiny začnú vydávať správy o monitorovaní bezpečnosti vakcín,“ zdôrazňuje Bloomberg.

Nóri doteraz podali jednu dávku vakcíny najmenej 33-tisíc osobám zo skupín, ktoré sú ochorením Covid-19 najviac ohrozené.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

74

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter