V okrese Skalica zaznamenali pokles počtu pozitívnych na COVID-19

Odberné miesto pre testovanie ochorenia Covid-19 (Zdroj: SITA)

V okrese Skalica zaznamenali pokles počtu pozitívnych na koronavírus. Vyplýva to zo zhodnotenia situácie krízovým štábom mesta, ktorý zasadal tento týždeň.

“Situácia v okrese sa mierne zlepšila v dôsledku poklesu pozitívnych na COVID-19. Z celkového počtu 207 pozitívnych v decembri minulého roka, bol v týchto dňoch zaevidovaný pokles na 168,” uviedlo mesto a dodalo, že k zlepšeniu situácie prispieva aj testovanie vo veľkých firmách na území okresu ako Grafobal, Schaeffler a Vaillant Group Slovakia, kde sa testujú tisícky zamestnancov.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica očkujú vakcínou zamestnancov vrátane zamestnancov zariadení sociálnych služieb. “K 15. januáru v skalickej nemocnici zaočkovali 885 ľudí. Pandemická situácia v nemocnici je však aj naďalej veľmi vážna, obsadenosť lôžok pre COVID pacientov je na hornej hranici,” upozornilo mesto, ktoré je v spolupráci so súkromnou spoločnosťou pripravené zriadiť ďalšie mobilné odberové miesto do 48 hodín od schválenia Ministerstvom zdravotníctva SR.

“Sme pripravení zriadiť ďalšie odberové miesto v budove kina, ktoré umožní Skaličanom dať sa v prípade záujmu dobrovoľne otestovať,” uzavrela viceprimátorka Skalice Veronika Buc.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter