Francúzsky premiér Castex oznámil sprísnenie zákazu vychádzania

Jean Castex (Zdroj: SITA)

Vo Francúzsku bude platiť prísnejší zákaz vychádzania. Premiér Jean Castex uviedol, že nové celoštátne opatrenie nadobudne účinnosť v sobotu o 18:00. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

V priebehu decembra v “krajine galského kohúta” zaviedli nočný zákaz vychádzania, ktorý platil medzi 20:00 a 6:00. Nový zákaz bude platiť minimálne 15 dní a po 18:00 bude musieť byť každý doma. Po tomto čase musia byť zatvorené všetky obchody a prevádzky, s výnimkou pohotovostných služieb.

Castex tiež oznámil nové obmedzenia pre ľudí prichádzajúcich do krajiny. Všetci, ktorí pricestujú zo štátov mimo EÚ, budú musieť najneskôr 72 hodín pred cestou do Francúzska podstúpiť test na prítomnosť koronavírusu, následne ísť do 7-dňovej izolácie a potom opäť podstúpiť testovanie.

Zákaz vychádzania sa považuje za spôsob, ako sa vyhnúť úplnému lockdownu na vnútroštátnej úrovni. Castex podotkol, že ak sa situácia bude ďalej zhoršovať, budú bezodkladne zavedené ďalšie obmedzenia.

Francúzska vláda tiež chce do konca januára zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 viac ako milión ľudí. Podľa ministerstva zdravotníctva bolo doteraz zaočkovaných 318-tisíc obyvateľov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji druhej generácie vakcín proti koronavírusu. Oznámil to v utorok rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Ako dodal, spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou plánuje vo štvrtok navštíviť Izrael. S tamojším premiérom..

Odoberajte náš newsletter