Zemetrasenie na ostrove Sulawesi si vyžiadalo najmenej 15 mŕtvych

(Zdroj: SITA)

Indonézskym ostrovom Sulawesi krátko po piatkovej polnoci otriaslo silné zemetrasenie o sile 6,2, ktoré spôsobilo spadnutie domov a budov, vyvolalo zosuvy pôdy a usmrtilo najmenej 15 osôb.

Počas zemetrasenia utrpelo zranenia viac ako 600 ľudí. Úrady naďalej zhromažďujú informácie o rozsahu škôd a počte obetí v postihnutých oblastiach. Tisíce obyvateľov medzičasom evakuovali do dočasných prístreškov.

Mnoho ľudí ostalo uväznených v troskách zrútených budov. Na ich vyslobodenie využívajú bagre a inú techniku. Tej je však nedostatok, čo podľa záchranárov brzdí operáciu. “Súťažíme s časom, aby sme ich zachránili,” vyhlásil záchranár Saidar Rahmanjaya.

Vo štvrtok zasiahlo ten istý región podmorské zemetrasenie o sile 5,9, ktoré poškodilo niekoľko domov. Nevyžiadalo si však žiadne ľudské životy.

Indonézia leží v takzvanom Ohnivom kruhu – oblasti charakteristickej častou seizmickou a vulkanickou aktivitou. Zemetrasenie s magnitúdom 9,1 a následné vlny cunami zabili v decembri 2004 asi 230-tisíc ľudí v niekoľkých krajinách.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter