Počet nezamestnaných v USA žiadajúcich o štátnu podporu sa prudko zvýšil

(Zdroj: SITA)

Počet nových nezamestnaných v USA, ktorí žiadajú o štátnu podporu, prudko stúpol. Minulý týždeň o dávky v nezamestnanosti požiadalo 965-tisíc Američanov, čo bolo o 181-tisíc viac ako v predchádzajúcom týždni. Počet nových nezamestnaných v krajine tak vzrástol na najvyššiu úroveň od konca augusta, čo sa považuje za znak, že opätovné rýchlejšie šírenie sa koronavírusu pravdepodobne viedlo k intenzívnejšiemu prepúšťaniu.

Rast počtu ľudí bez práce nastal v čase, keď sa ekonomika spomalila, pretože spotrebitelia pre pandémiu menej cestujú, nakupujú a navštevujú reštaurácie. V utorok USA nahlásili viac ako 4 300 úmrtí na COVID-19, čo bol nový rekordný počet.

Podľa vládnych údajov celkový počet poberateľov štátnej podpory v USA minulý týždeň vzrástol na 5,3 milióna z úrovne 5,1 milióna v týždni predtým. “Očakávame, že počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti zostane na vysokej úrovni,” uviedla Nancy Vanden Houtenová, ekonómka spoločnosti Oxford Economics.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter