Máme peniaze na zbrane, no nie na kompenzácie pre ľudí, píše Draxler o Naďovom 150-miliónovom nákupe

Juraj Draxler (Zdroj: Facebook)

Na ministerstve obrany sa schyľuje k nákupu zbraní za takmer 150-miliónov eur. Podľa bývalého šéfa rezortu školstva je zvláštne, že sa na ne – na rozdiel od kompenzácií pre ľudí počas koronakrízy – našli peniaze.

Prebiehajúca koronakríza má nielen zdravotnícke, ale aj obrovské ekonomické dopady. O časť príjmov či rovno o prácu na Slovensku prichádzajú desaťtisíce až státisíce ľudí a viaceré podnikateľské či odborové organizácie sa sťažujú, že kompenzácia zo štátnej kasy nie je dostatočná.

Aj napriek tejto atmosfére sa u nás schyľuje k vládnemu nákupu, ktorý zrejme nemožno zaradiť do kategórie nevyhnutných. Rezort obrany sa totiž chystá nakúpiť 17 kusov izraelských 3D rádiolokátorov na ochranu vzdušného priestoru v cene 148,2-milióna eur. Nahradiť majú 24 kusov dosluhujúcej techniky rovnakého druhu.

„Je to najvýhodnejšia ponuka z hľadiska financií a zároveň spĺňa všetky technické požiadavky a parametre, ktoré OS SR stanovili,“ zhodnotil minister Jaroslav Naď. Ako doplnil, radary sú kompatibilné so systémami NATO. Poukázal tiež na to, že výsledná cena je nižšia oproti predpokladanej hodnote zákazky 155 miliónov eur.

Na správu zareagoval aj exminister školstva Juraj Draxler, ktorý sa na sociálnej sieti posťažoval, že na kompenzácie pre ľudí nie sú peniaze, no na zbrane od západných dodávateľov naopak áno. „To vážne musíme radary nakupovať práve teraz, ide nás niekto tento rok napadnúť?,“ uviedol.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

44

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter