Trump vo videu odsúdil vzburu v Kapitole. Impeachment nespomenul

Donald Trump (Zdroj: SITA)

Americký prezident Donald Trump zverejnil video odsudzujúce minulotýždňovú násilnú vzburu v Kapitole, sídle amerického Kongresu. Tiež vyzval svojich podporovateľov, aby zostali pokojní, keďže panujú obavy z ďalšieho násilia v dňoch predchádzajúcich inaugurácii Joea Bidena.

“Chcem sa vyjadriť jasne. Jednoznačne odsudzujem násilie, ktoré sme videli minulý týždeň. Tak ako vás všetkých, mňa kalamita šokovala a hlboko zarmútila,” povedal Trump s tým, že žiadny jeho pravý podporovateľ “by nikdy nepodporil politické násilie”.

Dosluhujúci šéf Bieleho domu tiež povedal, že nariadil federálnym agentúram, aby “použili všetky nevyhnutné zdroje, aby počas budúceho týždňa udržali poriadok vo Washingtone, D.C.”

Trump zverejnil video po tom, čo Snemovňa reprezentantov rozhodla o jeho druhom impeachmente. O ústavnej žalobe, ktorej ako prvý prezident USA čelí po druhý raz, sa vo videu nevyjadril.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter