Novinárku Tódovú zrejme sledujú. Fico hovorí o jej členstve v organizovanej justično-mediálnej skupine

Monika Tódová (Zdroj: Facebook)

Novinárku Denníka N Moniku Tódovú má opäť niekto sledovať. Denník o tom píše na svojej internetovej stránke s tým, že novinárku sledovali v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave.

Pred chatou, v ktorej bývala na začiatku januára s rodinou, stálo najmenej dva dni SUV s bardejovskou značkou, v ktorom sedel neznámy muž. V zaparkovanom aute strávil denne zhruba osem hodín a vyhotovoval si fotografie. Na podozrivé autá upozornila Tódová aj políciu. V Tatrách pred tou istotu chatou reportérku sledoval aj ďalší neznámy muž z auta s bratislavskou značkou.

Podľa Denníka N sledovanie Moniky Tódovej či nahliadanie do jej zdravotnej dokumentácie, aby ju niekto diskreditoval, v stredu 13. januára nepriamo potvrdil predseda Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Robert Fico.

Stretnutie so známou sudkyňou

Do redakcie denníka totiž poslal komentár, v ktorom píše, že sa 21. decembra 2020 Tódová stretla spolu so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Pamelou Záleskou a išli spoločne na PCR test.

„21. decembra som bola naozaj na PCR teste. Nechcela som ohroziť svoju mamu na Vianoce. Zaplatila som si ho sama. Odkiaľ to vie? Tak už má aj moju zdravotnú dokumentáciu?“ pýta sa novinárka.

V tlačovej správe, ktorú poslal Ján Mažgut, vedúci tlačového oddelenia strany Smer-SD, Robert Fico dôrazne protestuje proti „mediálnej manipulácii, ktorú opäť predviedol Denník N“. Či je Monika Tódová sledovaná, Fico netuší. „Ak by prijal túto mediálnu optiku, tak by za každou svojou fotografiou uverejnenou v médiách musel vidieť tímy sledovateľov.

Fico spomína organizovanú skupinu

„Najpodstatnejšie a najzávažnejšie na odpovedi Denníka N je skutočnosť, že nepoprel ani jeden jediný z faktov o menovanej novinárke a sudkyni, ktoré Robert Fico uvádza vo svojom príspevku,“ píše v reakcii na článok Fico.

Podľa predsedu strany Smer-SD je „zarážajúce“, že medzi novinárom a sudcom ŠTS, ktorý je aktívny v mnohých veciach (Lučanský, zmenky, Kuciak pozn. red) , o ktorých novinár píše, je taký nadštandardný vzťah. Expremiér otvorene hovorí o pôsobení organizovanej justično-mediálnej skupiny na Slovensku.

„Podobné blízke vzťahy medzi politikom a podnikateľom, ktorý sa dostane do problémov s právom, automaticky vedú médiá typu Denníka N k hrubému obviňovaniu politika zo spolupáchateľstva,“ dodal Fico, ktorý novinárke tiež vyčítal, že so Záleskou svojho času spravila vopred pripravený PR rozhovor „hodný amerického prezidenta“.

— SITA/TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

22

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter