Tím WHO pricestoval do Wu-chanu. Bude vyšetrovať pôvod pandémie

Experti WHO (Zdroj: SITA)

Experti zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vo štvrtok pricestovali do stredočínskeho mesta Wu-chan, kde koncom roka 2019 po prvý raz zistili nový koronavírus. Desaťčlenný tím, ktorého návštevu po mesiacoch diplomatického doťahovania sa schválil prezident Si Ťin-pching, bude v meste vyšetrovať pôvod pandémie.

V tíme sú odborníci na vírusy a ďalší experti z USA, Austrálie, Nemecka, Japonska, Spojeného kráľovstva, Ruska, Holandska, Kataru a Vietnamu. Štátna televízia CGTN informovala, že najprv absolvujú dvojtýždňovú karanténu a budú ich tiež testovať na koronavírus.

Vedci predpokladajú, že vírus, ktorý od konca roka 2019 vo svete zabil 1,9 milióna ľudí, pochádza z netopierov alebo iných zvierat, pravdepodobne z čínskeho juhozápadu.

Čína sa v súčasnosti potýka s nárastom infekcií na severovýchode krajiny. V provincii Chej-lung-ťiang úrady zaznamenali 43 nových prípadov, provincia Che-pej, kde je v súčasnosti situácia najvážnejšia, hlási ďalších 81 infekcií. Je to už druhý deň v rade, keď sa celkový počet lokálnych infekcií pohybuje v trojciferných číslach. Čína tiež zaznamenala 14 importovaných prípadov a aj prvé úmrtie na ochorenie COVID-19 za niekoľko mesiacov. V Číne tak dovedna evidujú 87 844 potvrdených prípadov a 4 635 úmrtí.

V snahe obmedziť vírus pred príchodom lunárneho nového roka Čína zaviedla rôzne lockdowny v Che-pej, Pekingu a ďalších oblastiach. Vláda obmedzila cestovné spojenia týkajúce sa niekoľkých miest, vyzvala ľudí, aby zostali počas sviatkov doma, odložila dôležité politické zhromaždenia a plánuje tiež zavrieť o týždeň skôr, aby znížila riziko nákazy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter