Študentka udala mamu za účasť na protestoch pred Kapitolom. Teraz prosí verejnosť o peniaze

Helena Dukeová a jej matka Theresa Dukeová (Zdroj: FB)

Spojené štáty americké nedávno šokoval nielen útok na Kapitol, ale aj zhoršujúce sa prejavy kultúrnej vojny a polarizácie spoločnosti, ktoré sa spustili krátko po ňom.

Jedným z nich je aj príbeh 18-ročnej študentky Heleny Dukeovej, ktorá minulý týždeň udala svoju mamu, tetu aj strýka za to, že sa washingtonskej demonštrácie, ktorá útoku predchádzala, zúčastnili.

„Pamätám si, že som videla tweety F.B.I. hovoriace o tom, že každý, kto vie niečo o ľuďoch, ktorí boli na Kapitole, aby ich mená zverejnil,“ uviedla s tým, že o veci dlho premýšľala a vraj je rada, že sa tak rozhodla.

Chce peniaze, aby spravila svet lepším

Po udaní najbližšej rodiny sa však jej situácia zrejme zhoršila, nakoľko jej mama Theresa, ktorá ju živila, po zverejnení identity prišla o miesto v spoločnosti UMass Memorial Healt Care.

Výsledkom je, že študentka teraz prosí verejnosť o peniaze, ktoré by jej umožnili ísť na vysokú školu, kde by chcela študovať právo a vraj spraviť svet lepším. Založila si preto profil na webe GoFundMe, kde píše:

„Ako asi viete z novín, nahlásila som matku za to, čo urobila. V túto chvíľu vôbec neviem, ako zaplatím za vysokú školu, pretože nemám veľa finančných prostriedkov“. Podarilo sa jej pritom vyzbierať už viac ako 50-tisíc dolárov.

Viac obeť ako útočník?

O tom, že by sa Theresa Dukeová priamo zapájala do násilností americké médiá nereferujú, vylúčiť to však nemožno. Takisto proti nej nie je v tejto veci vedené žiadne trestné stíhanie. Práve naopak.

Na internete sa totiž objavilo viacero záberov, na ktorých vidieť, ako bola Dukeová počas protestov veľmi silno udretá do tváre zo strany neznámej ženy, čo jej spôsobilo krvavé zranenie. Čo potýčke predchádzalo, nevedno.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

35

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter