Úmrtnosť na cestách bola vlani druhá najnižšia od vzniku SR

Dopravná nehoda - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Úmrtnosť na cestách bola v minulom roku na Slovensku druhá najnižšia od vzniku samostatného štátu. Ako na tlačovej besede uviedol viceprezident Policajného zboru SR Róbert Bozalka, v roku vlani pri dopravných nehodách zahynulo 224 osôb. O jednu obeť menej, teda 223 zaznamenali policajti len v roku 2013. Spomedzi usmrtených predstavovali v minulom roku 42 prípadov chodci, 29 motorkári, 20 cyklisti a zvyšok tvorili posádky automobilov.

Spolu podľa Bozalku v minulom roku policajti zaznamenali 11 856 dopravných nehôd, čo je o 1 881 menej ako za rok 2019. Pri nich sa ťažko zranilo 892 osôb a ľahko sa zranilo 4 468 osôb. Spolu 1 541 nehôd bolo v minulom roku spôsobených v súvislosti s alkoholom.

„V roku 2020 bolo na území SR zaznamenaných za posledných 10 rokov najmenej dopravných nehôd,“ povedal Bozalka s tým, že tento fakt môže byť spojený aj s pandémiou COVID-19. „Rok 2020 bol špecifický nielen pre políciu, ale pre celú spoločnosť,“ skonštatoval.

Pokiaľ ide o porovnanie so susednými štátmi, v prepočte na milión obyvateľov eviduje Slovensko podľa Bozalku 41 usmrtených pri dopravných nehodách. Lepšie je na tom len Rakúsko, ktoré eviduje 37 usmrtených. „Nasleduje Česká republika, ktorá má 43, Maďarsko 47 a Poľská republika 65 usmrtených osôb na milión obyvateľov,“ dodal Bozalka.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter