Čínska vakcína pohorela. Jej úspešnosť je iba 50%

(Zdroj: SITA)

Čínska vakcína proti ochoreniu COVID-19, ktorú vyvinula spoločnosť Sinovac Biotech, dosiahla v záverečných testoch v Brazílii účinnosť iba 50,38 percenta. Vo vyhlásení to uviedla vláda brazílskeho štátu Sao Paulo. Brazília financovala tretiu etapu testov vakcíny, na ktorých sa zúčastnilo 13-tisíc zdravotníkov z ôsmich brazílskych štátov. Informuje o tom portál cnn.com.

Hoci účinnosť vakcíny prekročila hranicu potrebnú na schválenie regulátorom, je podstatne nižšia ako pôvodne uvádzaných 78 percent. Vysokopostavení predstavitelia brazílskeho ministerstva zdravotníctva pre televíznu stanicu CNN Brasil uviedli, že “účinnosť je na hranici ” a “musíme počkať na hodnotenie brazílskeho zdravotníckeho regulačného úradu”.

Yanzhong Huang, zdravotnícky vedec z americkej Rady pre zahraničné vzťahy, označil účinnosť vakcíny firmy Sinovac na úrovni 50,38 percenta za “sklamanie”. Uviedol však, že vakcína je aj tak “použiteľná” pri zmiernení tlaku na systém zdravotníctva a redukovaní počtu potenciálnych úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter