Zamestnanci kritickej infraštruktúry by nemali byť pri očkovaní uprednostňovaní pred staršími ľuďmi, myslí si Krajčí

Marek Krajčí (Zdroj: SITA)

Zamestnanci kritickej infraštruktúry by nemali byť pri očkovaní proti koronavírusu momentálne uprednostňovaní pred staršími ľuďmi. Myslí si to minister zdravotníctva Marek Krajčí, podľa ktorého by títo zamestnanci mali byť na “poradovníkoch čakateľov”.

Tie by sa podľa Krajčího mali vystavovať najmä z dôvodu, že sa na očkovanie v daný deň vždy nedostavia všetci objednaní ľudia. Ministerstvo plánuje najneskôr vo štvrtok zverejniť upresnenú špecifikáciu prvej vlny očkovania.

Minister tiež informoval, že od 18. januára by sa mali začať očkovať zariadenia sociálnej starostlivosti pomocou mobilných výjazdových jednotiek. Doplnil, že na január máme k dispozícii približne 208-tisíc vakcín.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter