Kauza Lučanský: Pohyb niektorých osôb vo väznici bol neštandardný, tvrdí člen komisie za SaS Laurenčík

Milan Laurenčík (Zdroj: SITA)

Podľa podpredsedu parlamentu Milana Laurenčíka, ktorý je zároveň členom komisie vyšetrujúcej smrť bývalej hlavy polície Milana Lučanského, bol pohyb niektorých ľudí vo väznici neštandardný. Kompetentným chce preto klásť ďalšie otázky. Podobné stanovisko už bolo počuť z úst exministerky vnútra Denisy Sakovej.

Vyšetrovanie väzobnej smrti generála Milana Lučanského, ktoré má pod palcom 17 členná nezávislá komisia, prebieha v plnom prúde. Posun nastal napríklad začiatkom týždňa, kedy si jej členovia pozreli kamerové záznamy z väznice, v ktorej bol policajný exprezident umiestnený.

Ako pre médiá uviedol v pondelok po zasadnutí komisie predseda parlamentného branno-bezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO), nič neštandardné sa na záznamoch podľa neho nenachádzalo.

Zhoda však v tomto ohľade nepanuje. Člen komisie Marián Saloň (Smer-SD) sa napríklad nechal počuť, že namiesto konkrétnych odpovedí od kompetentných vyvstávajú ďalšie otázky a myslí si, že keby bolo všetko jasné, „komisia by už dnes dospela k záverom“.

Skeptická je aj exministerka vnútra a poslankyňa Denisa Saková (Hlas-SD), ktorá pri porovnaní pepierových podkladov a kamerových záznamov hovorí o „viacerých nezrovnalostiach“. Viac však vzhľadom na povinnú mlčanlivosť členov komisie nešpecifikovala.

Tento pohľad pritom nie je vlastný len opozícii, ale aj koaličnému členovi komisie. „Dostali sme nejaké písomné záznamy a to, čo sme videli, sa v nejakom prípade rozchádzalo so záznamami, ale nebudem konkretizovať. Môžem len povedať, že pohyb niektorých osôb vo väznici sa mi zdal neštandardný, ale, samozrejme, ten kamerový záznam je bez zvuku. Budeme sa na to pýtať priamo na mieste, aby nám to vysvetlili konkrétni ľudia, ktorí tam boli, čo tam robili a prečo,“ povedal v čerstvom rozhovore pre Plusku podpredseda NR SR Milan Laurenčík z SaS.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

38

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter