Poľský premiér: Facebook a Twitter by nemali rozhodovať, ktoré názory sú správne a ktoré nie

Mateusz Morawiecki (Zdroj: SITA)

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v utorok vyhlásil, že sociálne médiá by nemali cenzurovať názory, ktoré nezdieľajú. Požaduje nové nariadenia, ktoré by upravovali používanie Facebooku, Twitteru či Instagramu v Európskej únii.

“Algoritmy alebo vlastníci týchto gigantov by nemali rozhodovať, ktoré názory sú správne a ktoré nie. Neexistuje a nemôže existovať žiadny súhlas s cenzúrou,” vyhlásil Morawiecki.

Vyhlásenie 52-ročného politika prišlo niekoľko dní po tom, ako Twitter a Facebook pozastavili účty amerického prezidenta Donalda Trumpa, keďže po útokoch na washingtonský Kapitol existovalo riziko ďalšieho podnecovania násilia z jeho strany.

Morawiecki nekomentoval Trumpov prípad, no skonštatoval, že “sloboda prejavu je soľ demokracie, a preto ju musíme brániť”. “Majitelia sociálnych platforiem nemôžu konať nad rámec zákona,” dodal s tým, že v Poľsku je fungovanie Facebooku, Twitteru a Instagramu regulované právnymi predpismi. “Navrhneme, aby sa podobné nariadenia zaviedli aj v celej Európskej únii,” poznamenal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter