Haščákovi právnici chystajú trestné oznámenia aj podnet na inšpekciu

Jaroslav Haščák (Zdroj: SITA)

Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka pripravujú trestné oznámenia aj podnet na inšpekciu. V tlačovej správe to uviedol Martin Škubla, advokát spoločnosti, ktorá finančníka zastupuje. Advokáti pripravujú viacero podaní na Úrad inšpekčnej služby z dôvodu úniku informácií z vyšetrovacieho spisu a ďalších spisov, zneužívanie právomoci verejného činiteľa či ohováranie. Trestné oznámenia a podania budú smerované hlavne voči vyšetrovateľke Martine Babacsovej, ktorá je šéfkou vyšetrovacieho tímu Gorila. Dôvodom podaní majú byť články publikované na portáli Aktuality.sk a Denníku N.

Právni zástupcovia bývalého šéfa spoločnosti Penta odmietajú publikované tvrdenia o tom, že pri prehliadke spoločnosti verbálne napádali vyšetrovateľov či ich zastrašovali. Tvrdenia oboch médií označili za „hrubo manipulatívne, zavádzajúce a lživé“.

„Napríklad zásadne odmietame to, že by sme vyšetrovateľom podľa uvedených článkov vyčítali: ‚veď vieš, že vždy nás informovali‘. Babacsová tieto poznámky vyhodnocuje tak, že z nich vyplýva, že v minulosti disponovali predstavitelia Penty informáciami z prostredia polície vrátane utajovaných skutočnosti. Ide o hrubé skreslenie skutočnosti a lživé obvinenie právnych zástupcov,“ uviedol Škubla.

Dodal, že ak sa potvrdí, že vyšetrovateľka podala voči správaniu právnych zástupcov Haščáka podnet na Slovenskú advokátsku komoru (SAK), právnici bývalého šéfa Penty si pripravení SAK poskytnúť stanovisko a vysvetlenie k celej veci.

Prominentnú tvár Penty zatkla Národná kriminálna agentúra (NAKA) 1. decembra 2020. Vyšetrovateľ ho obvinili z trestných činov legalizácie príjmov z trestnej činnosti a korupcie. Špecializovaný trestný súd rozhodol o jeho väzobnom stíhaní, voči ktorému podal Jaroslav Haščák sťažnosť. Najvyšší súd jeho sťažnosti vyhovel a 7. januára rozhodol, že obvinený bude stíhaný na slobode.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter