Poslanci si posvietia na činnosť hmotných rezerv pod novým vedením

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti vykoná poslanecký prieskum v Správe štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR. Konať by sa mal 21. januára, pričom bude zameraný na pripravenosť štátnych rezerv na núdzovú situáciu, ako aj na proces obstarávania antigénových testov. Také sú závery dnešného mimoriadneho rokovaniu výboru.

Ten sa venoval správe Najvyššieho kontrolného úradu SR a podľa tlačovej správy hnutia OĽANO so znepokojením prijal informácie o situácii v štátnych rezervách v súvislosti s ich nepripravenosťou na 2. vlnu pandémie COVID-19 a plošné testovanie obyvateľstva, ako aj v súvislosti s chýbajúcimi procesmi a kompetenciami a ich nastavením.

Predseda výboru Peter Kremský (OĽANO) označil odpovede šéfa úradu Jána Rudolfa za “neuspokojúce”. “Vieme, že Pellegriniho vláda na prichádzajúcu pandémiu reagovala veľmi slabo a nebola schopná efektívne obstarávať zdravotnícky materiál. Je však šokujúce, že ani nové vedenie SŠHR nebolo schopné zabezpečiť dostatok ochranného materiálu,” uviedol Kremský.

Nie všetci súhlasia

Správa štátnych hmotných rezerv SR reagovala, že nie všetci poslanci boli rovnakého názoru, že stanovisko a odpovede pána predsedu boli neuspokojujúce. “Poslaneckému prieskumu sme otvorení a sme pripravení poslancom podrobne objasniť pripravenosť SŠHR SR na núdzovú situáciu a rovnako proces nákupu antigénových testov na ochorenie COVID-19,” uvádza sa v stanovisku, ktoré úrad poskytol agentúre SITA.

Zároveň úrad dodal, že sa nestotožňuje so závermi kontroly Najvyššieho kontrolného úradu SR v oblasti stanovenia percenta pripravenosti na zvládnutie mimoriadnej situácie, pričom mu vytkol najmä metodiku, ako aj fakt, že v pripravenosti neboli zohľadnené vyskladnené pohotovostné zásoby. “SŠHR SR v minulosti poskytovala pohotovostné zásoby pre potreby orgánov krízového riadenia a naďalej je pripravená poskytnúť súčinnosť a vyskladňovať zdravotnícke pomôcky pre zvládanie kritickej situácie,” uzavrel úrad.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter