Odbyt elektromobilov Volkswagenu sa vlani strojnásobil

Volkswagen ID3 - Ilustračný obrázok (Zdroj: Wikipedia.com)

Nemecká automobilka Volkswagen v minulom roku napriek pandémii strojnásobila predaj úplne elektrických áut, keďže jej nový elektrický kompakt ID.3 na trh uviedli ešte pred uplatnením nových prísnych limitov Európskej únie na emisie.

Spoločnosť Volkswagen v utorok informovala, že vlani predala 134-tisíc úplne elektrických vozidiel, pričom v roku 2019 zákazníkom dodala 45-tisíc takýchto áut. Po zahrnutí hybridných vozidiel, v ktorých sa kombinuje spaľovací a elektrický motor, stúpol predaj elektrických áut Volkswagenu na 212-tisíc z 82-tisíc v roku 2019.

Správu o odbyte elektrických áut Volkswagen zverejnil v čase, keď nemecké združenie automobilového priemyslu uviedlo, že v decembri tvorili elektrické vozidlá štvrtinu predaných áut v krajine.

Úplne elektrické a hybridné vozidlá minulý mesiac tvorili 26,6 percenta celkového predaja áut v Nemecku. Ich odbyt tak bol väčší ako predaj dieselových automobilov, ktorým v decembri patrilo 26,2 percenta nemeckého trhu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter