Tempo pribúdania infekcií v Írsku bolo minulý týždeň najvyššie na svete

Íri počas vianočného otužovania v Dubline - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Írsko v uplynulom týždni evidovalo najvyššie tempo pribúdania ochorení COVID-19 na svete. Vyplýva to z internetovej vedeckej publikácie Oxfordskej univerzity Our World in Data. Za sedem dní do 10. januára Írsko hlásilo 1 322,92 ochorení COVID-19 na milión obyvateľov, čo bolo viac ako v ktorejkoľvek inej krajine sveta. Informuje o tom portál cnn.com.

Minulý týždeň v piatok írske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že v krajine za jeden deň pribudlo 8 248 nových infekcií. Krajina od minulého týždňa ešte viac sprísnila lockdown, vrátane uzavretia všetkých stavieb, ktoré nie sú nevyhnutné, škôl a služieb starostlivosti o deti. Podľa údajov Johns Hopkins University dosiaľ v Írsku potvrdili nákazu koronavírusom u 152 539 ľudí a 2 352 z nich zomrelo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter