Hlina: Unavuje ma Matovičova obsesia dokázať, že jeho nápad bol geniálny a všetci na svete sú sprostí

Alojz Hlina (Zdroj: SITA)

Expredseda KDH Alojz Hlina sa na margo včerajšieho tlačového brífingu premiéra Igora Matoviča vyjadril, že ho unavuje jeho obsesia celoplošným testovaním dokázať, že jeho nápad bol geniálny a všetci ostatní sa mýlia. Pozastavuje sa tiež nad paradoxom, kedy ministra hospodárstva síce obvinil zo smrti tisícok ľudí a spravil tým z neho masového vraha, no napriek tomu ho necháva vo svojej vláde.

Predseda vlády Igor Matovič počas včerajšieho tlačového brífingu s ministrami Marekom Krajčím, Eduardom Hegerom a Romanom Mikulcom opäť zaútočil na svojho najväčšieho soka medzi politickými partnermi, Richarda Sulíka, a podľa politológa Jozefa Lenča z Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave ho de facto obvinil zo smrti 4300 ľudí na Slovensku. Spôsobiť ju mal nenakúpením antigénových testov.

Šéf liberálov na to reagoval svojsky. Na sociálnej sieti uverejnil známe meme, na ktorom predstaviteľ animovaného seriálu Simpsonovci Bart Simpson opakovane píše na školskú tabuľu tieto slová: „Nehnevám sa na Igora, to Slovensku nepomôže“.

Vraj ako malé deti

Rovnaký motív dnes ako odpoveď použil aj predseda vlády, no na tabuli v tomto prípade stálo: „Pýtal som plán! Dali ho. ÚKŠ schválený. Vraj testy mám kúpiť, aby ľudia nemreli, ale mne sa výhovorky zachceli. Starí? Chorí? Bezbranní? Nevadí. Luxus v Dubaji. Kde chudáci signál nemali a nevinní ľudia pomreli“.

Na toto dianie vo veľkom reagujú nielen radoví občania, ktorí prevažne politikov prosia, aby sa prestali správať ako malé deti a začali v ťažkej situácii pracovať, ale napríklad aj niektorí politici či expolitici. V tejto situácii sa totiž ohlásil aj niekdajší šéf KDH Alojz Hlina.

Masový vrah vo vláde?

„V susednom Rakúsku odstupuje z vlády ministerka za to, že odpísala časť svojej diplomovky. U nás je podľa premiéra v jeho vláde masový vrah (4300 obetí). Minister, ktorý pripravil ľudí tejto krajiny o miliardu. Človek, ktorý (znova podľa nášho premiéra) pochybne obstarával a pritom je stále v JEHO vláde. Ja sa nerád vzdávam, ale tu som pripravený to vzdať. Toto je to nad moje pochopenie,“ napísal.

„Včera mal tlačovku po vláde jeden zrútený človek, ktorý sa vydal na divokú jazdu. No dajme pozor, berie nás so sebou. Nikdy som nespochybňoval význam lokálneho celoplošného použitia Ag testov, ale táto obsesia Matoviča dokázať si, že ten jeho nápad bol geniálny a všetci na svete sú sprostí, lebo to nepochopili, ma už unavuje,” myslí si. Celé vyjadrenie nájdete tu.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

31

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

K rozsiahlej zmene, akou je súdna mapa, zodpovedajúco patrí aj rozsiahla debata. Uviedla to výkonná riaditeľka Via Iuris Katarína Batková vo svojom stanovisku, ktorú poskytla Katarína Žitniaková z Via Iuris. Batková reagovala na otvorený list viacerých sudcov, ktorí..

Odoberajte náš newsletter