Draxler chce zistiť, či je premiér pychicky zdravý. Podal oficiálnu žiadosť o informáciu

Juraj Draxler (Zdroj: SITA)

Bývalý šéf rezortu školstva Juraj Draxler podal oficiálnu žiadosť o informáciu, či bol predseda vlády Igor Matovič diagnostikovaný na niektorú z oficiálne klasifikovaných psychických porúch či porúch správania. Vzhľadom na to, že správy tohto druhu sa tretím osobám neposkytujú, zrejme nebude úspešný.

Niekdajší minister školstva Juraj Draxler, ktorý v úrade figuroval medzi rokmi 2014 až 2016, na sociálnej sieti uviedol, že sa podujal zistiť viac o psychickom stave predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

„Práve som si oficiálnou cestou vyžiadal informáciu, či bol premiér Igor Matovič niekedy diagnostikovaný na niektorú z oficiálne klasifikovaných psychických porúch či porúch správania,“ napísal na Facebooku.

Dodal, že si je vedomý skutočnosti, že odpovede na túto otázku na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám dostať nemusí, nakoľko sa na túto vec nevzťahuje, ale nezdáva sa, že niektoré premiérove prejavy túto požiadavku oprávňujú.

„Nie je možné, aby predseda vlády obvinil svojho ministra zo smrti 4300 ľudí a zároveň ho ponechával na jeho mieste. Nie je možné, aby predseda vlády sústavne ignoroval odborné odporúčania. Nie je možné, aby predseda vlády sústavne klamal,“ konkretizuje expolitik a súčasný predstaviteľ Centra pre verejnú politiku (CVP).

Na konci svojho krátkeho príspevku exminister konštatuje, že túto tému by za iných okolností neotváral, no Slovensko sa vraj nachádza v situácii, kedy sa treba na možné psychické problémy tohto ústavného činiteľa pýtať „čoraz otvorenejšie“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

40

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

K rozsiahlej zmene, akou je súdna mapa, zodpovedajúco patrí aj rozsiahla debata. Uviedla to výkonná riaditeľka Via Iuris Katarína Batková vo svojom stanovisku, ktorú poskytla Katarína Žitniaková z Via Iuris. Batková reagovala na otvorený list viacerých sudcov, ktorí..

Odoberajte náš newsletter