Štáty EÚ vrátane Slovenska naďalej neuznávajú Madura za prezidenta Venezuely

Nicolas Maduro (Zdroj: SITA)

Decembrové voľby do venezuelského parlamentu neboli slobodné a štáty Európskej únie (EÚ) vrátane SR aj naďalej neuznávajú Nicolása Madura za prezidenta Venezuely.

Krajiny tiež nepovažujú decembrové voľby do venezuelského Národného zhromaždenia za demokratické a slobodné, štáty preto vyzývajú na politický proces s cieľom uskutočnenia prezidentských, lokálnych aj parlamentný volieb. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Rezort zdôrazňuje, že SR podporuje v tomto smere úsilie o angažovanie sa a komunikáciu EÚ s predstaviteľmi demokratických síl v krajine, dočasným prezidentom Juanom Guaidóm a ďalšími legitímnymi zástupcami občanov, ktorí získali mandát v posledných demokratických voľbách, ktoré sa vo Venezuele uskutočnili v roku 2015.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. Sas) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že dezinformačná scéna a politický fanklub venezuelského prezidenta Madura, zastúpený aj v slovenskom parlamente, však nezaháľajú a nevynechajú žiadnu príležitosť manipulovať.

„Nevedia sa zmieriť s tým, že sme sa dištancovali od zahraničnej politiky predchádzajúcej vlády. Dnes napríklad tvrdia, že EÚ zmenila postoj k dianiu vo Venezuele a aj dočasnému prezidentovi Juanovi Guaidóvi. Nuž, odporúčam im trošku si doštudovať právo EÚ. Dozvedeli by sa, že EÚ nemohla nič zmeniť, pretože ho EÚ za prezidenta nikdy neuznala,“ upozornil Korčok. Dodal, že táto kompetencia je výlučne v rukách členských štátov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter