Úrad verejného zdravotníctva udelil rezortu vnútra 346 výnimiek

Hlavný hygienik SR Ján Mikas (vpravo) (Zdroj: SITA)

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) od októbra 2020 udelil 346 výnimiek pre Ministerstvo vnútra SR (MV SR). Pre agentúru SITA to uviedol vedúci oddelenia vzťahov s médiami MV SR Petar Lazarov.

Zhruba 98 percent výnimiek bolo udelených za účelom účasti na pohrebe blízkej osoby, a to najmä cesta z alebo do Českej republiky. Dodal, že výnimky boli udelené na nevyhnutný čas na účasť na pohrebe. Ďalšími dôvodmi bolo napríklad nevyhnutné riešenie dokladov na Slovensku či nevyhnutný presun osôb cez Slovensko, napríklad za účelom zlúčenia rodiny v Českej republike.

Lazarov podotkol, že od 1. októbra 2020 do piatku 8. januára 2021 bolo za rezort vnútra Úradom hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru riešených celkovo 833 žiadostí o výnimky, 256 z nich bolo zamietnutých.

„Pri zamietnutí boli žiadateľom vysvetlené aktuálne podmienky, povinnosti po vstupe na územie SR, napríklad možnosť vstúpiť z krajín EU s RT-PCR negatívnym testom nie starším ako 72 hodín,“ vysvetlil. Doplnil, že posledných 231 žiadostí sa riešilo odstúpením na iné príslušné ministerstvo.

Podľa vyhlášky ÚVZ SR vo Vestníku vlády SR môže úrad udeliť osobe výnimku iba v nevyhnutných prípadoch na základe odôvodnenej písomnej žiadosti člena vlády SR, do ktorého prekročenie hranice patrí. Táto osoba sa musí pri vstupe na územie SR preukázať negatívnym výsledkom PCR testu nie starším ako 72 hodín. V odôvodnených prípadoch môže úrad udeliť výnimku aj bez tejto povinnosti.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter