Bukovský žaluje OĽaNO: Klamú, sú plní nenávisti a prekročili normy civilizovanej spoločnosti

Igor Bukovský (Zdroj: YouTube.com)

Výživový poradca Igor Bukovský podáva žalobu na koaličné hnutie OĽaNO. Dôvodom je skutočnosť, že ním bol označený za človeka, ktorý zneužíva pandemický stav pre vlastné obohacovanie sa a vraj vo svojich vyjadreniach zavádza. Bukovský tvrdí, že hnutie klame, nehorázne osočuje a údajne týmto prekročilo normy civilizovanej spoločnosti a zneužilo politickú moc na útok voči súkromnej osobe.

Najznámejší slovenský odborník na výživu doktor Igor Bukovský je už prakticky od vypuknutia pandémie ochorenia Covid-19 jedným z hlavných oponentov vládneho prístupu k jej riešeniu. Za tento svoj postoj sa dostal do nemilosti vládnej strany OĽaNO do takej miery, že ho jej predseda Igor Matovič častuje aj ako „blázna“ či „konšpirátora“.

O tom, že sa tento nepriateľský postoj tak skoro nezmení, svedčí aj najnovšia aktivita hnutia, ktorú predviedlo na sociálnej sieti. Reč je o zdieľaní videa z dielne ministerstva zdravotníctva, v ktorom je do kontrastu dávaná situácia na covidovom oddelení v Univerzitnej nemocnici v Bratislave s vyjadreniami rôznych koronaskeptikov, vrátane doktora Bukovského.

Bukovskému ide o peniaze

Viac ako samotné zdieľanie ale zarezonoval komentár k nemu priložený, v ktorom OĽaNO vyzýva, aby sa ľudia nenechali klamať internetovými šarlatánmi a podvodníkmi a zdôraznilo, že situácia v nemocniciach v našej krajine je naozaj veľmi vážna.

„Ľudia ako Igor Bukovský pomáhajú v prvom rade sebe, nie nám ostatným. Neváhajú zneužiť vážny pandemický stav pre vlastné obohacovanie sa. Namiesto toho, aby ‚doktor‘ Bukovský reálne pomáhal v nemocnici, volí si jemu pohodlnejšiu cestu zľahčovania situácie točením zavádzajúcich videí na internete. Bukovský profituje, my všetci strácame,“ dodávajú.

OĽaNO tiež vyzvalo, aby sme sa naďalej nenechali klamať ľuďmi, ktorým ide len o vlastný prospech či o peniaze a necháva sa počuť, že fotky a videá z nemocníc odrážajú skutočnú realitu. „Dodržiavajme pravidlá, nariadenia, konajme zodpovedne, ľudia spomínaní vyššie nám totiž nepomôžu,“ píšu.

Prekročenie noriem civilizovanej spoločnosti

Netrvalo dlho a predmetné vyjadrenie postavilo Bukovského do pozoru. Text, ktorý hnutie napísalo, je podľa neho „plný klamstva, nenávisti a nehorázneho verejného osočovania, ktorým nielen hrubo manipuluje verejnú mienku, ale ktorý je ďalším prejavom necivilizovaného zneužívania politickej moci voči súkromnej osobe“ a avizoval podanie žaloby.

Súčasne vraj ide o verejné zastrašovanie každého človeka, ktorý by sa chcel prinášať lepšie riešenie ako je terajší chaos, ktorý podľa neho OĽaNO vytvára. O tomto útoku sa Bukovský vyjadruje aj ako o porušení noriem civilizovanej spoločnosti a myslí si, že zodpovední ho spáchali z dvoch možných dôvodov.

„Buď sú si istí svojou beztrestnosťou a porušovanie zákona používajú ako nástroj na odpútanie pozornosti od svojej neschopnosti, chaosu, ktorý spôsobujú a škôd, ktoré napáchali. Alebo sú v dôsledku zlyhania pri riešení situácie, spoločenského napätia a prepadu svojich volebných preferencií takí zúfalí a dešperátni, že porušovanie zákona a vyvolávanie nenávisti v spoločnosti už považujú za normálne správanie alebo je to pre nich pokus o zakrývanie svojej neschopnosti riešiť situáciu v krajine,“ uzatvára.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

84

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter