Lučanského rodina: Denník N sa priživuje na jeho smrti. Vláda už ani nepotrebuje vlastné noviny

Milan Lučanský (Zdroj: SITA)

Médiá a predovšetkým Denník N sa priživuje na smrti exšéfa polície, myslia si to jeho príbuzní. Na sociálnej sieti sa tiež pozastavujú nad tým, ako je možné, že toto médium dostáva čerstvé úradné záznamy skôr ako ktokoľvek iný a nazdávajú sa, že v kontexte tejto činnosti vláda už ani nepotrebuje vlastné noviny.

Aj počas toho, ako okolnosti väzobného zranenia a smrti niekdajšieho policajného exprezidenta Milana Lučanského skúma nezávislá 17-členná komisia, je okolo prípadu stále veľký mediálny rozruch. Nadšeným ním nie sú hlavne pozostalí.

Tí preto na sociálnej sieti zverejnili odkaz médiám venovaný, v ktorom skonštatovali, že po zriadení komisie a začatí trestného stíhania sa rozhodli neuverejňovať žiadne ďalšie informácie až do ukončenia jej činnosti, aby nimi nikoho neovplyvňovali. Nie všetci ale podľa nich postupujú rovnako.

Denník N sa vraj priživuje

„Je zrejmé, že zásadu nezávislého priebehu vyšetrovania si nectí redakcia Denníka N, ktorá už niekoľko dní sa novými a novými článkami priživuje na smrti Milana. Nemôžeme si pomôcť, ale publikovanie rozhovorov s rôznymi osobami na tú istú tému pôsobí na nás ako verejné spytovanie si svedomia a príprava na obhajobu,“ píše rodina na facebookovom profile Lučanského.

Pozastavujú sa tiež nad tým, že redakcia tohto periodika dostala deň pred ostatnými konkurenčnými médiami úradné záznamy, ktoré mali k dispozícií iba oficiálne inštitúcie, takže podľa ich mienky nie je ťažké domnievať sa, z akého zdroja a za akým účelom boli zadovážené. Kritizujú aj vyjadrenia niektorých respondentov Denníka N, ktorí sa vraj o Lučanskom vyjadrujú skôr ako o veci, než ako o človeku.

„Prehnaná aktivita v tejto situácii na nás pôsobí tak, že vláda SR už nepotrebuje svoje vlastné noviny. Žiadame všetky médiá, aby rešpektovali priebeh vyšetrovania a aby sa takýmito spôsobmi nesnažili ovplyvňovať verejnú mienku,“ uzatvárajú príbuzní.

Spád v posledných týždňoch

Lučanského pochovali v piatok v rodnej Štrbe. Posledná rozlúčka mala cirkevný charakter a na Lučanského pamiatku viali na budovách Policajného prezídia či ministerstva vnútra čierne vlajky. Pohreb dostal od hygienikov výnimku a zúčastniť sa ho mohlo až 30 ľudí. Reálne však prišiel podstatne väčší počet osôb, vrátane tých verejne známych.

Lučanský podľa terajšej verzie spáchal samovraždu vo väzbe obesením sa na rukáve teplákovej bundy a zomrel 30. decembra. Po výpovediach niekdajších spolupracovníkov bol obvinený z prijímania úplatkov, za ktoré podľa vyšetrovateľov kryl aktivity mafiánskej skupiny takáčovcov. Len v rokoch 2018 a 2019 takto údajne získal viac ako pol milióna eur.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

28

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter