SNS vyzýva Mikasa na zverejnenie kompletnej dokumentácie vo veci Holý

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, hlavný hygienik Ján Mikas a predseda vlády SR Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Slovenska národná strana vyzýva hlavného hygienika Mikasa, aby bezodkladne zverejnil písomný súhlas výnimky pre podpredsedu vlády Holého ako aj kompletnú korešpondenciu, a to akémukoľvek médiu v tejto republike resp. redaktorovi. Existujú totiž závažné podozrenia, že súhlas podpredsedovi Holému bol udelený dodatočne.

Vyzývame ich, aby vyvrátili aj podozrenie, že výnimku neupravili spätne. Tento súhlas mal vyriešiť situáciu, do ktorej sa svojou nevedomosťou a využitím diplomatického pasu podpredseda vlády SR dostal. Pýtame sa, prečo ho podpredseda vlády ako argument nepoužil už pred tromi týždňami?

SNS vyzýva hlavného hygienika a jeho úrad, aby ukázal aj písomnú žiadosť podpredsedu Holého zo strany SME RODINA ako aj inú súvisiacu korešpondenciu. V prípade, že tak hlavný hygienik neurobí, vystavuje sa podozreniu z možného zneužitia svojej funkcie a nie je možné, aby ďalej vykonávali obaja aktéri svoje funkcie. Dôsledky nepravdivého konania by však boli pre oboch ďalekosiahle.

Hlavný hygienik musí v celom rozsahu vyvrátiť podozrenia, ktoré sa nám núkajú trojtýždňovým mlčaním pána Holého. Verejnosti v tejto situácii nemôže stačiť len ústne tvrdenie oboch aktérov. V čase, kedy národ bojuje so zákernou chorobou, nemôžu verejní činitelia takto papalášsky postupovať a robiť si dobrý deň z občanov SR.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter