Petra Vlhová v zjazde na 12. mieste, upevnila si post líderky hodnotenia SP

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová si pripísala ďalšie body do celkového poradia Svetového pohára, v sobotňajšom zjazde v rakúskom St. Antone skončila v druhej desiatke. Dvadsaťpäťročná Liptáčka si za 12. priečku pripísala na svoje konto 22 bodov a upevnila si pozíciu líderky celkového hodnotenia SP. Jej prenasledovateľka Švajčiarka Michelle Gisinová totiž skončila až na 20. pozícii a získala 11 bodov.

“Som celkom spokojná, veď je to 12. pozícia. Boli tam trochu chybičky, ale mám body a veľmi sa teším. Chcela som síce skončiť v desiatke, ale chybičky má o to pripravili. Myslím si, že je to dobrý výsledok. Vždy chcem byť čo najrýchlejšia, ale v zjazde je to pre mňa ťažšie. V porovnaní s decembrovým zjazdom vo Val d’Isére mi trať sadla viac. Je to viac technický zjazd a páčil sa mi. Na isté pasáže som si však musela dať pozor. Musím sa ešte vyjazdiť, získať rýchlosť a dať ju dokopy s technikou. Verím, že stále to bude lepšie,” povedala Petra Vlhová pre RTVS.

Víťazkou sobotňajšieho zjazdu v St. Antone sa stala Talianka Sofia Goggiová, za ktorou Vlhová zaostala o 1,70 sekundy. Druhá skončila domáca reprezentantka Tamara Tipplerová, keď ako jediná zaostala za víťazkou o menej ako sekundy, konkrétne o 96 stotín sekundy. Na tretej priečke v sobotu klasifikovali Američanku Breezy Johnsonovú (+1,04 s).

V celkovom poradí SP má líderka Vlhová 637 bodov a náskok 139 bodov pred druhou Gisinovou (498), na tretie miesto sa dostala zásluhou triumfu a zisku 100 bodov Goggiová (402). V hodnotení zjazdu sa Goggiová na čele odpútala od druhej Švajčiarky Corinne Suterovej (280 vs. 220), tretia je priebežne Johnsonová (180). Vlhová je v poradí zjazdu na 24. priečke s 27 bodmi.

V rovnakom stredisku sa bude súťažiť aj v nedeľu, od 11.30 h je na programe superobrovský slalom. “Pred super G si oddýchnem, dám si ľahší kondičný tréning a zajtra idem do toho. Počasie a podmienky sú super, takže budem útočiť. Chcem využiť svoju techniku,” prezradila Vlhová.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter