O očkovanie môžu požiadať ďalšie profesie

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay)

Registračný formulár na očkovanie je už dostupný aj pre zamestnancov mobilných odberných miest, záchrannej služby a obslužné organizácie pracujúce v nemocniciach. Rezort zdravotníctva komunikuje s ďalšími ministerstvami o zadefinovaní povolaní, ktoré patria pod kritickú infraštruktúru. Okruh ľudí, ktorí budú očkovaní v prvej vlne, sa tak ešte rozšíri o ďalšie zamestnania.

Večer 6. januára bolo na Slovensku zaočkovaných proti COVID-19 spolu 10 751 ľudí. Od 8. januára sa k šiestim vakcinačným centrám, teda trom nemocniciam v Bratislave, nemocnici v Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach pridajú ďalšie. Na Slovensku sa už dnes očkuje v 55 zariadeniach. Z nich sa postupne, po preočkovaní svojich zamestnancov, stávajú vakcinačné centrá.

“Za január má postupne prísť na Slovensko 208-tisíc dávok vakcíny Comirnaty a predpokladá sa dovoz aj 11-tisíc pilotných dávok od firmy Moderna. Dúfam, že príde aj vakcína od konzorcia Astra Zeneca a Oxfordská univerzita,” uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Prvých 5-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Moderna by malo na Slovensko prísť 11. januára. Následne sa začne očkovať aj touto vakcínou. Ďalších 6-tisíc od tohto výrobcu rezort očakáva 18. januára. Ministerstvo upozorňuje, že tak ako u iných liečiv, bude použitie konkrétnej vakcíny od daného výrobcu na rozhodnutí lekára.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter