Matovič chcel za lajky očkovať mamu a manželku. Nemajú prednosť, brzdí ho vlastné ministerstvo

Igor Matovič spolu s manželkou Pavlínou (Zdroj: Facebook)

Predseda vlády chcel ľudí o bezpečnosti očkovania presvedčiť na príklade svojej manželky a mamy, keďže on sám kvôli prekonaniu ochorenia proces absolvovať nesmie. Rezort zdravotníctva sa ale teraz vyjadril jasne. Žiadna protekcia v tomto smere nehrozí.

Predseda vlády Igor Matovič sa na sklonku roka nechal počuť, že pre ľudí odmietajúcich očkovanie z racionálnych dôvodov má pochopenie. Myslí si tiež, že o tom, že vakcína im neublíži, sa musia presvedčiť na osobných príkladoch.

Vzorom v tomto smere pritom chcel byť aj on sám, no plány mu zhatil samotný Covid-19 (ktorý mu potvrdili 18. decembra), nakoľko tri mesiace po prekonaní tohto ochorenia vakcinácia nie je možná.

Doslova sa tešil

„Čo ma však mrzí a veľmi, je to, keď vypisujete kade-tade, že som si moje ochorenie na Covid úmyselne vymyslel, len aby som sa na poslednú možnú chvíľu vyhol očkovaniu. Úprimne? Doslova som sa tešil, že budem môcť ísť príkladom a zaočkujem sa medzi prvými,“ napísal v tejto súvislosti.

Nakoľko bremeno zvýšenia dôvery ľudí nemohol niesť sám, prišiel s kurióznym nápadom, že ho aspoň prenesie na svoju rodinu. Konkrétne na mamu a manželku Pavlínu. Podmienil to však získaním aspoň 10-tisíc lajkov a srdiečkových reakcií na svojom statuse.

Tie napokon nezískal a neskôr svoj príspevok editoval s touto poznámkou. „Doplnené: Myslím, že po 10-tich dňoch je fér hlasovanie uzavrieť: 8,7 tisíca < 10 tisíc. Ďakujem za zapojenie,“ uzavrel líder Obyčajných ľudí.

Nemocnice mali jasný príkaz, aj keď ide o premiéra

Ak by sa mu aj potrebné množstvo podarilo nazbierať, pravdepodobne by tým nič nezískal a jeho príbuzné by sa dostali na rad takým istým štýlom, ako aj ostatní radoví občania, ktorí budú mať o absolvovanie očkovania záujem.

„Zradil“ ho totiž v tomto smere rezort, ktorý riadi nominant OĽaNO Marek Krajčí. „Dávali sme nemocniciam jasný príkaz, že by nemali akceptovať požiadavky na prednostné zaradenie do zoznamu, aj keby išlo o premiéra,“ odkázalo ministerstvo zdravotníctva.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa vyhrážal pádom vlády, ak strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesplní to, čo napísal na Facebooku. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR za stranu SaS Peter Cmorej s..

Odoberajte náš newsletter