Dáni majú nový seriál o mužovi s najdlhším penisom na svete. Určený je už štvorročným divákom

Dáni na svetlo sveta vypustili detský seriál o mužovi s najdlhším prirodzením na svete. Reakcie tamojších dospelých sa rôznia. Kým jedni upozorňujú, že takýto odkaz deťom v dobe hnutia MeToo nie je vhodný, druhí problém nevidia.

Dánska verejnoprávna televízia Denmarsk Radio (DR) si svojim novým animovaným seriálom, určeným pre malé deti vo veku od štyri do osem rokov, pohnevala konzervatívnejšiu časť miestnej verejnosti.

Hlavným hrdinom je totiž postava muža s najdlhším penisom na svete. Chlapík menom John Dillermand dokáže svojim pohlavným údom robiť rôzne každodenné veci a dostáva sa často do veľmi kurióznych situácií.

„Je to skutočne odkaz, ktorý chceme vysielať deťom, zatiaľ čo sme uprostred veľkej vlny hnutia MeToo,“ reagovala podľa britského Guardianu spisovateľka Anne Lise Maestrandová- Jørgensenová.

Nie všetci ale v Dillermandovi vidia problém pre mravnú výchovu ratolestí. Klinická psychologička Erla Heinesenová-Højstedová sa naopak domnieva, že kritici tohto zábavného programu možno premýšľajú až príliš.

„John Dillermand oslovuje deti a zdieľa s nimi ich spôsob myslenia – a deti vnímajú genitálie ako zábavné. Seriál zobrazuje muža, ktorý je impulzívny a nie vždy sa kontroluje, ktorý robí chyby – ako deti. Ale kľúčové je, že Dillermand to nakoniec urobí správne,“ tvrdí Heinesenová-Højstedová.

Medzi týmito dvoma protipólmi sa nachádza napríklad Christian Groes, profesor z Univerzity v Roskilde, ktorý sa zaoberá genderovou problematikou. Ten v snímke vidí oslavu mužského prirodzenia. „Zachraňuje to klasickú myšlienku patriarchálnej spoločnosti…“ nechal sa počuť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Požiar v opatrovateľskom domove na Ukrajine neprežilo 15 ľudí

Požiar v opatrovateľskom domove na Ukrajine neprežilo 15 ľudí

Požiar v súkromnom opatrovateľskom domove pre seniorov v ukrajinskom Charkove si vyžiadal 15 mŕtvych. Jedenásť ľudí utrpelo zranenia a päť z nich museli hospitalizovať. Požiar vypukol na vrchnom poschodí dvojposchodovej budovy, uviedlo ministerstvo pre mimoriadne udalosti. S ohňom..

Odoberajte náš newsletter