Matovič: Bol som preč, ale nebol som na žiadnej dovolenke, dezoláti

Zľava: primátor Nitry Marek Hattas, premiér SR Igor Matovič a riaditeľ Fakultnej nemocnice Nitra Milan Dubaj počas mimoriadneho brífingu pred nitrianskou nemocnicou o ďalšom postupe v okrese Nitra v súvislosti s COVID-19 (Zdroj: SITA)

Igor Matovič na sociálnej sieti priznal, že bol niekoľko dní mimo svojho okresu. Údajne však neporušil žiadne pravidlá, nakoľko vyrazil ešte pred Silvestrom. Nepovedal ale, kam a za akým pracovným účelom odcestoval. Zatiaľ nepodložené výčitky o tom, že bol na dovolenke, označil za útoky tzv. dezolátov.

Posledné dni premiérovania Igora Matoviča (OĽanO) patria k tým menej aktívnym, čo do vystupovania v reálnom, ale aj vo virtuálnom svete. Podľa laických kritikov a odborníkov je to o to zvláštnejšie, že Slovensko sa nachádza v bode najväčšej zdravotníckej krízy v jeho modernej existencii.

„Správanie a mediálne vystupovanie predsedu vlády je neraz ako na hojdačke. Niekedy je až prehnane aktívny (ba až aktivistický), konfliktný a plný ‚nápadov‘, inokedy sa urazí, odmlčí a nezriedka vytratí. Ani jedna z týchto polôh neprospieva slovenskej politike a spoločnosti,“ napísal v tejto súvislosti politológ Jozef Lenč, ktorý figuruje na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Keď dotknutý politik tento niekoľko dní trvajúci stav prelomil, ohradil sa voči tomu, že by v skutočnosti nepracoval. Na tlačovom brífingu v Nitre sa nechal počuť, že pretelefonuje 7-8 hodín denne a deje sa tak vraj bez ohľadu na to, či je sviatok alebo nie. „Nemám pocit, že by som nebol aktívny,“ uviedol pred kamerami.

Medzitým sa na sociálnych sieťach začali šíriť neoverené špekulácie, že predseda vlády si užíva dovolenku. Spopularizoval ich napríklad niekdajší poslanec za Sme Rodina a spoluorganizátor nedávnych protivládnych protestov Peter Marček. Ten hovoril o tom, že obdržal tip, že Igor Matovič dovolenku v Starom Smokovci, kam mal zavítať až po prelome rokov, čo by znamenalo nedodržanie opatrení. Správu od Marčeka prebral aj Hlavný Denník.

Líder OĽaNO tieto úvahy odmietol a ľudí, ktorí ich rozšírujú, pomenoval nadávkou „dezoláti“. Stalo sa tak v krátkom statuse na sociálnej sieti, v ktorom najprv napísal, že na žiadnej dovolenke nebol, aby vzápätí priznal, že predsa len sa nachádzal niekoľko dní mimo svojho okresu. Nekonkretizoval však kam šiel a akú pracovnú činnosť tam vykonával.

„Dezoláti v akcii. Vraj som porušil zákaz vychádzania, lebo som po Novom roku odišiel na dovolenku mimo okres. Tak po prvé – nebol som na žiadnej dovolenke a po druhé – bol som mimo svoj okres, ale odišiel som tam minulú stredu v minulom roku a vrátil som sa tento pondelok v tomto roku – t.j. presne podľa pravidiel, ktoré platia pre všetkých ostatných ľudí,“ uviedol.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

46

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

K rozsiahlej zmene, akou je súdna mapa, zodpovedajúco patrí aj rozsiahla debata. Uviedla to výkonná riaditeľka Via Iuris Katarína Batková vo svojom stanovisku, ktorú poskytla Katarína Žitniaková z Via Iuris. Batková reagovala na otvorený list viacerých sudcov, ktorí..

Odoberajte náš newsletter