Neohrozíme ľudí len pre to, že opatrenia sú nepopulárne, bráni Šipoš pokles percent OĽaNO

Michal Šipoš (Zdroj: SITA)

Prieskumy neboli voči hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nikdy príliš naklonené. Povedal to pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš. Aktuálny pokles preferencií hnutia vníma ako daň za to, že prevzali vládnutie v čase nástupu koronakrízy, „počas ktorej je nevyhnutné prijímať nepopulárne a obmedzujúce opatrenia”.

Doplnil, že okrem boja proti korupcii je prioritou OĽaNO ochrana zdravia ľudí. „Neohrozíme zdravie ľudí len pre to, že prijímanie opatrení je nepopulárne a môže ohroziť naše preferencie,” podotkol Šipoš.

Na otázku, či premiér Igor Matovič (OĽaNO) stíha vykonávať funkciu predsedu hnutia i vlády odpovedal, že sa naplno venuje výkonu funkcie predsedu vlády. „Zodpovedne však pristupuje aj k otázkam, ktoré sa týkajú hnutia či poslaneckého klubu, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje,” uviedol.

Agentúra Polis Slovakia v prieskume, ktorý uskutočnila pre agentúru SITA v dňoch 19. až 22. decembra, namerala vládnemu hnutiu podporu 13,4 percenta. V minuloročných parlamentných voľbách odovzdalo hnutiu OĽaNO svoj hlas 25,02 percenta voličov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter