Lučanského žena: Keď som ho videla naposledy, za chrbtom som mala Mikulcove komando

Martina Lučanská (Zdroj: Facebook)

Po synovi Milana Lučanského sa k tragickému úmrtiu policajného exprezidenta vyjadrila aj jeho manželka Martina. Tá sa na sociálnej sieti nechala počuť, že svojho manžela videla poslednýkrát deň pred smrťou, pričom jej za chrbtom stálo ozbrojené komando ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Ten medzičasom reagoval, že styk príbuzných s Lučanským žiadnym spôsobom obmedzovaný nebol.

Ku kauze policajného exprezidenta Milana Lučanského, ktorý skonal počas výkonu väzby tesne pred novým rokom, sa dlhšiu dobu nevyjadrovala jeho rodina. Situácia sa však aj v tomto ohľade počas posledných hodín zmenila.

Najprv sa ozval Lučanského syn Adam a to vo facebookovej skupine All For Milan, ktorá vznikla na podporu niekdajšieho šéfa polície. Svojim príspevkom reagoval na slová ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý sa nechal počuť, že anonymný informátor, ktorý zverejnil správu o zdravotnom stave Lučanského po udalosti zo začiatku decembra, by mal byť riešený v trestnoprávnej rovine.

Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácií z OČTK, rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej správy. Predpokladáme, že únik lekárskej správy nastal až po smrti. K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom. Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania,“ uviedol Adam Lučanský.

Mikulcovo komando za chrbtom?

Relatívne krátko na to ho doplnila jeho manželka Martina, ktorá sa nechala počuť, že nemá silu sa vyjadrovať a vraj ide o najťažšie obdobie jej života vôbec. Poslednýkrát manžela videla deň pred smrťou a to 29. decembra.

„Kým ja som mala za chrbtom Mikulcove komando pri posteli môjho muža, v nepriestreľných vestách a so samopalmi v ruke, pán minister vnútra R. Mikulec sa zabával na chate v Martine na Martinských holiach, kde je do dnešného dňa,“ napísala Lučanského manželka.

„A tak sa pýtam sama seba, to naozaj chcem tak veľa, aby niekto tak kompetentný, ako je minister vnútra R. Mikulec v demokratickej krajine, ktorý zabezpečuje bezpečnosť a poriadok v nej, mu bolo naozaj za ťažko vyvesiť čiernu vlajku nad budovou ministerstva vnútra a vzdať mu tak úctu na počesť jeho pamiatke,“ pokračovala.

Mikulec vraví, že styk nikto neobmedzoval

Na tieto obvinenia reagoval krátko na to aj šéf rezortu a uviedol, že vyšetrovanie trestnej veci, v ktorej bol obvinený aj bývalý policajný prezident, je vykonávané zákonným spôsobom, pod dozorom príslušného prokurátora, preskúmavané aj rozhodovacou činnosťou súdov.

Doplnil, že vyšetrovanie je vedené na základe množstva dôkazov, ktoré sa vyhodnocujú jednotlivo aj v celku, priebežne sa zabezpečujú ďalšie dôkazy a podklady do spisu. Vyšetrovateľ žiadnym spôsobom neobmedzoval styk obvineného s rodinnými príslušníkmi, príslušná žiadosť o umožnenie návštevy vyšetrovateľovi doteraz doručená nebola.

Mikulec zároveň poprel, že zakázal príslušníkom Policajného zboru uctiť si pamiatku Lučanského zapálením sviečky. „Nie, nie je to pravda. Žiadny takýto zákaz som nedal. Vo vestibule prezídia bola pre príslušníkov PZ, pri fotografii generála Lučanského, k dispozícii kondolenčná kniha, kde mohli vyjadriť sústrasť. Sviečky rovnako horia pred budovou prezídia, kde vznikla aj fotka salutujúcich policajtov,” podotkol šéf rezortu vnútra.

Dodal, že ak by si dotyční policajti skutočne chceli uctiť pamiatku Lučanského a nechceli si len spraviť fotku na sociálne siete, „salutovali by čelom k jeho fotke a nie k fotoobjektívu“.

— TOD/SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

36

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Testovaním by sa podľa ministra znížil počet infekčných osôb o 50 percent a od pondelka 8. februára by mohol začať platiť COVID automat. Vláda bude pokračovať v..

Odoberajte náš newsletter