Lučanského syn Adam: Zverejnenie lekárskej správy by sme akceptovali. Naď zastrašuje

Adam Lučanský (Zdroj: Facebook)

Hon na človeka, ktorý zverejnil správu o zdravotnom stave Milana Lučanského, je bezpredmetným zastrašovaním, myslí si to jeho syn Adam. Reaguje tým na slová ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý pre anonyma, ktorý ju publikoval, žiada až trestné stíhanie. Adam Lučanský zároveň píše, že samotná rodina by zverejnenie správy akceptovala a že k jej originálu sa nedostali ani so splnomocnením od otca.

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v pondelok večer nepriamo potvrdil pravosť lekárskych záznamov, podľa ktorých mal Milan Lučanský pri prvom incidente zo začiatku decembra poškodené zdravie viac, ako to tvrdili kompetentné autority.

V zmysle dokumentácie mal poškodené oko natoľko, že sa mu vpáčilo do prínosnej dutiny. Taktiež mal krvné zrazeniny v tkanivách okolo oka. Okrem toho mal zlomeninu očnicového oblúka a po páde z invalidného vozíka na temeno hlavy musel absolvovať aj CT vyšetrenie.

„Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,“ vyhrážal sa minister po odhalení iného scenára.

Na tieto slová reagoval vo facebookovej skupine All For Milan aj syn policajného exprezidenta Adam Lučanský. „Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácií z OČTK, rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej správy. Predpokladáme, že únik lekárskej správy nastal až po smrti. K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom. Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania,“ uviedol.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

126

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Testovaním by sa podľa ministra znížil počet infekčných osôb o 50 percent a od pondelka 8. februára by mohol začať platiť COVID automat. Vláda bude pokračovať v..

Odoberajte náš newsletter