VIDEO Masy migrantov uviazli v Bosne, chcú ísť na Západ

Migranti v Bosne kráčajúci do tábora Vučjak (Zdroj: Youtube)

V severozápadnej Bosne uviazli tisícky migrantov, čo pre túto chudobnú balkánsku krajinu predstavuje značný problém.

Úrady na severozápade Bosny zastavili dodávky vody do preplneného tábora s migrantmi, ktorý pre jeho nevyhovujúce podmienky kritizovali zahraničné organizácie pôsobiace v krajine. Úrady v meste Bihač zvolali v pondelok krízové stretnutie s cieľom nájsť riešenie pre stanový tábor Vučjak, v ktorom sa nachádza približne tisíc migrantov snažiacich sa dostať do západnej Európy.

Migranti sa presúvajú do tábora Vučjak

Na zlé podmienky a nedostatok zariadení v tábore sa sťažovali aj samotní migranti. Obavy vyvoláva aj blížiace sa zimné obdobie. Na preloženie migrantov z tábora vyzvali aj Organizácia Spojených národov (OSN) a misia Európskej únie (EÚ) v Bosne. Tábor sa nachádza na bývalej skládke odpadov a v blízkosti mínového poľa po vojne z rokov 1992 až 1995.

V severozápadnej Bosne uviazli tisícky migrantov, čo pre túto chudobnú balkánsku krajinu predstavuje značný problém.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Česko vyhostilo dvoch ruských diplomatov pre kauzu s jedom

Česko vyhostilo dvoch ruských diplomatov pre kauzu s jedom

Česká republika vyhostila zamestnancov ruského veľvyslanectva v súvislosti s kauzou okolo údajného plánovaného útoku jedom ricín na českých politikov. Podľa premiéra Andreja Babiša je kauza vymyslená a diplomati sú autormi falošného listu, kde sa o útoku, ktorého cieľom..