Mladí Slováci vstúpili úspešne do MSJ, na úvod šampionát zdolali Švajčiarov

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Slovenská reprezentácia hokejistov do 20 rokov vstúpila úspešne do juniorského svetového šampionátu v kanadskom Edmontone, na triumf nad rovesníkmi zo Švajčiarska jej stačil aj jediný gól v podaní Romana Faitha. Zverenci trénera Róberta Petrovického v úvodnom súboji celého turnaja držali počas celého duelu krok s mierny favoritom, boli strelecky aktívni a vynikajúcimi zákrokmi ich nad vodou držal brankár Šimon Latkóczy.

Ten za svoj chrbát nepustil ani jeden puk, previedol viacero vynikajúcich zákrokov vrátane zneškodnenia pokusu lapačkou súpera do odkrytej bránky necelé štyri minúty pred koncom. “Tento zákrok mi dosť pomohol pred záverom zápasu, ale moji spoluhráči predo mnou zblokovali tiež množstvo striel. Hrali sme ako tím a to ma veľmi teší,” povedal gólman Latkóczy podľa oficiálneho webu šampionátu. V súboji si pripísal spolu 28 zákrokov.

“Pri tom zákroku do lapačky bola predo mnou skrumáž a oni vystrelili od modrej čiary. Nevedel som presne, kam sa to odrazilo a ja som si to odsledoval a mal lapačku na správnom mieste. Táto výhra je pre nás veľmi dôležitá a celý tím bojoval od začiatku do konca. Som vďačný za túto možnosť, že som mal šancu chytať ako prvý brankár v takom zápase, čo sa neočakávalo. Ten zákrok mi pomohol, ale nebolo to len o jednom zákroku,” doplnil na tlačovej konferencii, ktorú priniesol web SZĽH.

Autor jediný gólu stretnutia Roman Faith potvrdil, že zisk troch bodov z úvodného duelu bol veľmi dôležitý pre tím SR “20”. “V Kabíne bolo vidieť, že každý dnes chce zvíťaziť. Emócie v kabíne boli od začiatku len víťazné, nebola tam nejaká veľká nervozita. Počas celého duelu sme čakali na veľkú šancu, až ku koncu sa to tam odrazilo práve mne a bol to víťazný gól. Je to úspech celého tímu.

Tréner Róbert Petrovický tiež hovoril o výsledku tímového úsilia. “Chlapci bojovali až do konca, ale vytiahli zo seba maximum. Je to síce tesný výsledok, no triumf nás veľmi teší. Od prvého až po posledného hráča to bol výborný výkon podporený brankárom. Chlapci podriadili všetko víťazstvo a som rád za tento úspech chlapcov,” prezradil Petrovický po stretnutí.

Mladí Slováci sa najbližšie na šampionáte predstavia v nedeľu 27. decembra, keď od 16.00 h miestneho času (o polnoci z nedeľa na pondelok SEČ) vyzvú rovesníkov Kanady. Domáci mladíci sú favoriti na zisk zlatých medailí.

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov 2021 – Edmonton (Kan.):
Švajčiarsko – Slovensko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 55. Faith (Nemec, Mrázik)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Kňažko (SR) 10 min za narazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.
Zostava SR: Latkóczy – Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Turan – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Myklucha, Slafkovský – Mešár, Sojka, Kašlík – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter