Rudisha ešte neučinil rozhodnutie o štarte na OH v Tokiu

David Rudisha (Zdroj: SITA)

Kenský strednotratiar David Rudisha sa zatiaľ nerozhodol, či bude štartovať na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Ak by napokon súťažil “pod piatimi kruhmi”, v behu na 800 metrov by mohol skompletizovať zlatý olympijský hetrik. Túto disciplínu ovládol v Riu de Janeiro 2016 a Londýne 2012.

Rudisha sa od ostatných OH borí so zdravotnými problémami a ak by pandémia koronavírusu neodsunula na tento rok naplánovaný najväčší športový sviatok, v Tokiu by nesúťažil. Vďaka posunutému termínu má aspoň nádej, že sa v japonskej metropole nakoniec predstaví.

“V ťažkom období, ktoré spôsobilo ochorenie COVID-19, som bol často zranený. Bol som mimo, netrénoval som. Dúfam však, že možno na budúci rok učiním rozhodnutie o mojom prípadnom návrate,” povedal Rudisha pre spravodajský web BBC.

Po zatiaľ poslednom zranení si povedal, že sa nebude snažiť uponáhľať svoj návrat. “Na návrat sa musíte veľmi dobre pripraviť,” podotkol Rudisha, ktorý vo štvrtok oslávil 32. narodeniny.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter